Удар по 128-й бригаді на Запоріжжі: імена загиблих та шокувальні дані про командира (фото)

Ексклюзив ТСН

Російська ракета одним ударом забрала життя майже двох десятків військових 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, внаслідок атаки багато постраждалих, зокрема серед цивільних. Жорстокий удар окупанти здійснили в момент, коли воїни ЗСУ вишикувалися на нагородження у прифронтовому селі Запорізької області.

Подробиці – в ексклюзивному випуску TSN.ua.

Нагадаємо, трагедія трапилася 3 листопада на Запорізькому напрямку. Вже зранку 6 листопада у бригаді прокоментували удар РФ. За офіційними даними, внаслідок атаки загинуло 19 бійців, ще кілька десятків поранені. Ба більше – постраждалі є і серед цивільних.

Українців цікавить питання, чому бійців бригади вишикували на урочистості поблизу лінії фронту. В соцмережах люди вибухнули обуренням: про що думав командир бригади, зібравши таку кількість військовослужбовців під відкритим небом. 6 листопада з'явилися цікаві факти з біографії командира закарпатської бригади полковника Дмитра Лисюка.

Скандальні дані про командира 128-ї бригади

Як стверджує журналіст Володимир Бойко, Дмитро Лисюк – раніше судимий за контрабанду з так званої “ЛНР”.

“Згідно з фабулою кримінального провадження, до підполковника Лисюка в листопаді 2018 року звернувся мешканець Краматорська Олександр Куєвда, який запропонував зайнятися торгівлею тютюновими виробами, що будуть переміщатися з непідконтрольної території Луганської області. При цьому підакцизний товар необхідно було забирати в попередньо обумовленому місці біля річки Сіверський Донець поряд із населеним пунктом Трьохізбенка Луганської області, де особовий склад 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону, яким командував підполковник Лисюк, виконував бойові завдання”, – йдеться у повідомленні журналіста.

Бойко пише, що комбат Лисюк арешту уникнув і був відпущений на поруки, а його спільник вийшов з-під варти під заставу в 286 тис. грн.

Тим часом експерти цю трагедію порівнюють із масовими смертями в селі Гроза, що на Харківщині, де під час удару російською ракетою загинуло пів села. Кажуть, як і там, так і тут не обійшлося без цинічних навідників, які допомогли “Іскандеру-М” ударити точно в ціль.

Імена загиблих воїнів 128-ї ОГШБ

Нині відомі перші імена загиблих воїнів. Серед них – співробітник Міністерства ветеранів Сергій Кузнєв. Він – відомий ужгородський активіст, який був на фронті ще від 2014 року, брав участь у боях за Дебальцеве, після демобілізації, власне, працював у Мінветеранів, а з початком повномасштабного вторгнення знову повернувся на фронт.

“Пріоритетним завданням для себе ставив надання допомоги побратимам і родинам загиблих воїнів. Крім основної роботи, в силу своїх можливостей, Сергій працював над створенням позитивного іміджу Ужгорода. В невеличкому медійному проєкті “НадКарпаття” він показував і розповідав про своє місто. Намагався зацікавити якомога більше людей, показати красу Закарпаття та залучати туристів”, – тепло відгукуються про нього колеги.

За кілька днів до своєї загибелі Сергій встиг побувати у відпустці та здійснити мрію – висадити плантацію ягідних кущів.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Удар по 128-й бригаді: подробиці, які шокують! Імена загиблих і скандальні дані про командира!

Серед полеглих – член виконкому Виноградівської міської ради і колишній начальник ТЦК Дмитро Мілютін. Про це повідомила Виноградівська міська рада. Там розповіли, що 43-річний капітан був командиром артилерійського взводу. Воїн народився і жив у місті Виноградів та був членом виконавчого комітету Виноградівської міської ради. Чоловік на війні ще від 2014 року, на фронт пішов добровольцем і був нагороджений орденом за мужність, після демобілізації в рідному місті очолив громадську організацію “Ветеранів бойових дій”, але від 24 лютого 2022 року знову повернувся на фронт.

Під час російської атаки загинув і Володимир Возний – колишній керівник Хмельницького обласного ТЦК та СП. Йому було 45 років, 2014 року Володимир теж брав участь в АТО, а свою військову службу чоловік розпочав ще 2000 року. Спершу про­хо­див служ­бу в 128-й окре­мій ме­ха­ні­зо­ва­ній ди­ві­зії міста Бе­ре­го­ве За­кар­патсь­кої області, а від 2003 ро­ку – в 50-му окре­мо­му ін­же­нер­но-са­пер­но­му ба­таль­йоні, що в селі Ру­да Кам’янець­-Подільського району. 2006 ро­ку був приз­на­че­ний на­чаль­ни­ком від­ді­лен­ня Кам’янець­-По­діль­сько­го військкомату. Від 2013-го до 2014 року очолював Ле­ти­чівсь­ко-Ста­ро­си­нявсь­кий військкомат, від 2014 до 2015 – Чемеровецький, а від липня 2015-го – Кам’янець-Подільський військкомат. У березні 2022 року його призначили очільником обласного ТЦК.

Що відомо про бригаду

Закарпатська 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада боронить Україну від початку війни. 2014-го воювала на Луганщині, з початком повномасштабного вторгнення ця бригада звільняла Херсон і воювала під Бахмутом. А на початку 2023-го поїхала на Запорізький напрямок.

Нині триває розслідування усіх обставин цього страшного дня. Через трагічну загибель військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади на Закарпатті, де вона дислокується, триває триденна жалоба за загиблими.

Нагадаємо, раніше публікували заяву командування 128-ї ОГШБ про трагедію на Запоріжжі.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *