Яка користь від чорнобривців на городі
Навіть найродючіший ґрунт з часом виснажується і стає щільним. Водночас його не можна перекопувати, а для вирішення проблеми городники найчастіше використовують зелені добрива, зокрема чорнобривці, які також є чудовими сидератами. Цілей для застосування саме чорнобривців може бути декілька:
- приготування компосту;
- для мульчування;
- для створення рідкого добрива;
- для покращення структури виснаженого ґрунту;
- для боротьби зі шкідниками й захворюваннями.
Коріння чорнобривців має велику кількість ефірів і негативно впливає на розмноження колоній грибків. Якщо висадити цю рослину поряд із грядками, де ви плануєте вирощувати полуницю чи суницю, вона відлякає нематод. А чорнобривці біля картоплі, капусти й помідорів допоможуть назавжди забути про надокучливих комах. Навіть чорнобривці, які вже засохли, здатні збагачувати ґрунт необхідними мікроелементами.
Для чого закопують чорнобривці в землю
Коли яскраві квіти вже відцвіли, а стебла почали підсихати, рослини можна сміливо прикопувати у ґрунт на городі. Вони допоможуть провести профілактику від морквяної та цибулевої мухи наступного сезону. А ще їхнього запаху не любить ведмедка та інші шкідники.
Якщо прикопати на городі сухі чорнобривці, це допоможе зробити землю пухкішою. Також вони чудово її підживлюють. Для цього грядки треба перекопати з чорнобривцями на глибину до 15 см. За зиму рослина перепріє і навесні ви зможете ще раз перекопати ґрунт.
Читайте також: