Українській піхоті наразі необхідно більше сучасної техніки для розмінування, для створення більших смуг для руху БМП. Україні також треба мостове обладнання, щоб перетинати річки великими бронетанковими формуваннями, а не лише піхотою.
Про це в інтерв'ю ТСН.ua сказав офіцер запасу британської армії, професоа безпеки та військових досліджень, голова-засновник програми Критичних безпекових досліджень в Інституті післядипломної освіти Доха Омар Ашур, відповідаючи на запитання, яка допомога зараз потрібна Україні.
Допомога Україні
“Вам треба багато ППО малої дальності. Вам також треба більше “Стінгерів”. І більше мобільних засобів ППО малої дальності. У вас їх багато в містах і навколо міст, щоб захистити їх. Але вам потрібно більше таких систем на полі бою, щоб захистити солдатів. Тому що ви хочете, щоб солдати наступали, особливо проти військової авіації, як К-52 тощо, тому мобільні ППО будуть досить ефективними в цьому сенсі”, – зазначив він.
Британский офіцер зазначив, що Україні також треба більше броні, особливо БМП, бо однією з головних проблем, які мали військові ЗСУ минулої осені, 2022 року, під час жорсткого наступу, було те, що їм не вистачало бронетранспортерів і бойових машин піхоти.
“Якщо б ви їх мали, то, можливо, змогли б дійти аж до півночі Луганська, а потім за допомогою далекобійного вогню завдавати ударів по цілям у місті. Й це б заощадило вам майже 12 місяців виснаження росіян і прогрес був би швидшим. Але у вас цього не було, тому що Захід вам цього не дав“, – підсумував він.
Помилка Заходу
Доха Омар Ашур наголосив, що те, що роблять українці, багато в чому є дуже новим для Заходу. Таким чином, навчання українських військовослужбовців у натівських країнах мало б бути пристосованим до того, що потрібно саме українцям. “А не говорити: ви маєте воювати так, як ми, але без сучасних комплексів, F-16, далекобійного вогню, та навіть без навчання”, – зауважив британський офіцер.
“НАТО не дуже адаптували навчання (українських військовослужбовців – ред.) до того, що насправді потрібно українцям. НАТО вже давно не воювало з рівним чи близьким до рівного ворогом… Я вважаю, що в плані підготовки, це була помилка Заходу. Я не кажу, що в ЗСУ все було ідеально. Але я кажу вам, що в цьому конкретному вимірі Захід мав… Це інтелектуальний провал. Вони погано проаналізували ситуацію”, – резюмував він.
Повне інтерв'ю читайте тут ᐅ Помилки планування НАТО, що змінять F-16 та як довго зможе воювати РФ: інтерв’ю з офіцером запасу британської армії
Читайте також: