“Не можу мовчати”: священослужитель ПЦУ заявив про наругу над Києво-Печерською лаврою

Ексклюзив ТСН

У Києво-Печерській лаврі знову відбувся музичний концерт, який цього разу неабияк обурив духовенство Православної Церкви України (ПЦУ) та спричинив скандал. Днями прессекретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ архімандрит Софроній Чуприна на своїй сторінці у <a href="http://

Facebook заявив, що трапилася наруга над святинею, і організатори цього, ймовірно, “будуть покарані небесними силами”.

Він висловив думку про те, що зовсім недоречно проводити світські концерти там, де недавно проводилися сповіді та інші релігійні таїнства.

“В палаті Трапезного храму провели черговий концерт класичної музики. Це не перший випадок блюзнірства у святому місці. Дехто виправдовує наругу над святинею, мовляв: це не храм, а трапезна палата. Нічого страшного в тому немає. Це лукаві виправдання, бо то не просто трапезна, – написав Чуприна. – Раніше там сповідали і служили панахиди, і люди молилися, а тепер біснування на святому місці. Замість молитви співи. Невже немає іншого місця для концертів? А пригадайте танці біснуватої дівахи. Держава, гарно скориставшись нагодою, захопила монастирські приміщення, і тепер там, де раніше лунали молитви, співають, грають на музичних інструментах і танцюють. І що найстрашніше, ці люди навіть не усвідомлюють, що за подібні витівки доведеться відповідати, якщо не на цьому світі, то в майбутньому світі точно”.

В коментарі для ТСН.ua Софроній Чуприна розповів, що на його дописи відреагували багато людей.

Були такі люди, які подякували за таку відкритість, були й такі, хто засуджував, мовляв, я виступаю проти класичної музики. Я хочу сказати, що це моя суб’єктивна точка зору, вона може не співпадати з точками зору інших людей. Але я, як священослужитель, якщо бачу якусь неправду, порушення заповідей Божих, то не можу мовчати, – каже архімандрит. – Як християнина, мене це обурює. Є багато інших місць, де можна проводити концерти. Церква відрізняється від інших культурних споруд тим, що там людина знаходить діалог з Богом, там ніщо не має відволікати людину від розмови з Богом. Кожна ікона – це ніби вікно в небесний світ, кожен куточок у храмі овіяний благодаттю. Коли храми використовуються як концертні зали – я вважаю, що це неправильно. У Трапезній палаті, де відбувся концерт, раніше звершувалися таїнства церкви. Там звершувалися покаяння, там люди спокутували свої гріхи, сповідалися, там молилися за спочилих. У нас іде війна. Замість того, щоб зараз, навпаки, молитися, в них проводять якісь концерти. Ну для цього ж є багато інших місць”.

За словами Софронія Чуприни, не виключено, що за проведення концерту в Лаврі хтось “понесе покарання від небесних сил”.

“Є такі духовні закони: все, що відбувається, все, що робить людина – все має наслідки. Святе Письмо навчає, що хліб, який людина пускає по воді, він повертається. Повертається добро, так само обов’язково повертається і зло. Не обов’язково на тих організаторів. Можливо – на всю країну. Ми повинні враховувати, що у нас іде війна. Війна повинна змінити свідомість людини, країни. Якщо ми не змінимо своє ставлення одне до одного, до Бога, то я не знаю, як взагалі все може закінчитися. Навпаки, щоб зосередитися на покаянні, на виправленні, у нас храми використовуються не за призначенням. Ми знаємо, що Господь милостивий, сподіваємося, що він простить та змилується над нами, але є речі, яких краще не робити, не провокувати“.

У заповіднику кажуть про виняток

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” про музичну подію кажуть, що це був виняток.

“У лаврі з візитом була дружина посла Італії, яка є диригенткою, побачила Трапезну палату і запропонувала провести тут концерт. Міністерство культури та інформаційної політики їх (музикантів – Ред.) запросило. Наша ключова стратегія у плані проведення таких музичних заходів – це винятково а капела, божественні співи, церковний спів, який зараз відроджується в Україні. Цей концерт радше був винятком. Ще раз скажу, що наша позиція – не використовувати все ж таки інструменти, а живий спів, який дотичний до церковного співу. Ми розуміємо, що люди хочуть бачити тут більше молитв, спокійного співу, але в цьому разі ми пішли на виняток для іноземної делегації, яка до нас звернулася”, – повідомила пресслужба заповідника в коментарі для ТСН.ua.

До цього в заповіднику додали, що дотримуються думки, що в лаврі має лунати церковний хор, а концерти можна проводити на відкритих майданчиках.

Раніше повідомлялося, що на початку року з'явилося скандальне відео концерту з лаври в Києві.

Читайте також:

На території Києво-Печерської лавру розпочала роботу Резиденція Святого Миколая 

Вперше за 30 років: у столиці відкрили для відвідувань дзвіницю Києво-Печерської лаври (фото) 

В Україні судитимуть Павла “Мерседеса”: що загрожує митрополиту МП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *