Загадкові записки, знайдені у потайній кишені коричневої шовкової сукні, що містять закодовані повідомлення, які зберігалися понад 100 років, нарешті розшифрували.
Про це пише nypost.com.
За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), це була шовкова сукня 1880-х років, і вона була знайдена Сарою Кофілд в антикварному торговому центрі в штаті Мен 2013 року.
При найближчому розгляді Кофілд виявила рукописні записи в потайній кишені, пришиті до швів спідниці. Нотатки були загадковими і містили рядки тексту, наповнені, начебто, випадковими словами. Наприклад, в одному рядку було: “Bismark, omit, leafage, buck, bank”.
Кофілд розмістила про своє відкриття в Інтернеті, сподіваючись отримати допомогу у розшифруванні повідомлень.
За цей час юзери припустили, що це була телеграма. Враховуючи стислість і уривчастий характер нотаток, а також одяг, що прийшов з тих часів, коли надсилання телеграм стало звичайною формою спілкування, цей варіант здавався перспективним.
Проте зміст послань залишався загадкою ще 10 років.
“Криптограму шовкової сукні, як її стали називати, розглянули експерти і любителі криптограм у всьому світі. Її вважали одним із 50 найнерозв'язніших кодів у світі”, – заявили в NOAA.
Прорив стався, коли дослідник з Університету Манітоби Вейн Чан, який як хобі розгадує коди, зрозумів, що кодові слова у нотатках схожі на ті, що використовуються в Корпусі зв'язку армії США для обговорення погоди.
Цю епоху Чан назвав “часом, що пішов, коли телеграф відкрив нову еру оперативної метеорології”.
Щоб підтвердити цей зв'язок між телеграфом і криптограмою шовкової сукні, Чан зміг вивчити PDF-копію кодової книжки метеорологічного телеграфу 1892 року, яка доступна в Центральній бібліотеці NOAA в Сілвер-Спрінг, штат Меріленд. Книжку під назвою “Код погоди” було опубліковано Бюро погоди Міністерства сільського господарства США.
Читайте провідні новини дня:
- Він втік з Росії і воює за Україну: боєць РДК “Івар” про те, що відбувалося в РФ на початку вторгнення
- Київ виділив із бюджету на ЗСУ лише 1%: скандал набирає обертів – Зеленський відреагував
- Мають бути на передовій, а не в Європі: Безугла зробила заяву про мобілізацію жінок (фото)
Чан також переглянув інші ресурси NOAA, які допомогли йому підтвердити, що повідомлення надходили від метеостанцій Служби сигналів або станцій, які надсилали та переводили закодовані телеграми про погоду у США та Канаді.
Він дізнався, що кожен рядок повідомлення містить коди спостережень за погодою у певних місцях.
Наприклад, за даними NOAA, рядок “Бісмарк, опустити, листя, бак, банк” означав наступне:
- Назва станції Bismark: Бісмарк, територія Дакота (на території сучасної Північної Дакоти).
- Omit: температура повітря – 56 F, барометричний тиск – 0,08 рт.ст. (За даними NOAA, телеграфувалася лише дробова частина значення тиску, якщо станція не розташована на захід від 97-го меридіана або тиск не був нижче 29,4 рт.ст. або вище 30,38 рт.ст.). У цьому випадку фактичне значення становило 30,08 рт.ст.
- Leafage: точка роси – 32°F, час спостереження – 22:00.
- Buck: стан погоди – ясно, опади – ні, напрям вітру – північний
- Bank: поточна швидкість вітру – 12 миль на годину, захід сонця – ясно.
Чан також виявив, що спостереження за погодою проводились 27 травня 1888 року.
Що стосується жінки, яка написала закодовані повідомлення і носила коричневу шовкову сукню, нічого невідомо.
Нагадаємо, 100-річну ялинку продали на аукціоні за 4 тисячі доларів. Жінка берегла дерево до самої смерті.
Читайте також: