Сектор Гази стає непридатним для життя внаслідок бомбардувань Ізраїлю. Зруйновані будинки, школи, лікарні.
Про це пише The Independent.
Що відомо
За даними агентства супутникового аналізу UNOSAT, 18% інфраструктури Гази зруйновано. Це включає не менше 60% усіх одиниць житла та 50% усієї інфраструктури на півночі смуги. Йдеться про будинки, лікарні, школи, університети та мечеті.
Відомо, що наразі:
- 77% лікарень Гази наразі не працюють;
- 9 з 10 палестинців не їдять щодня;
- понад 85%, близько 1,9 мільйона людей, було переміщено.
Своєю чергою, Армія оборони Ізраїлю запевняє, що її військові цілі полягають у викоріненні ХАМАСу для гарантії національної безпеки країни. У ЦАХАЛі стверджують, що бойовики використовують палестинських цивільних осіб як живий щит у лікарнях, будинках і школах. Ідею про те, що Ізраїль якимось чином “без розбору” здійснює килимові бомбардування Гази, ізраїльська влада відкидає.
Human Rights Watch, Amnesty International та різні представники ООН у своїх розслідуваннях дійшли висновку, що Ізраїль дотримується апартеїду – політики расової дискримінації. Проте Ізраїль категорично заперечує це твердження і називає його антисемітським.
За словами директорки Агентства ООН з надання допомоги та організації робіт наголосила: Газа стає непридатною для життя.
“Це навіть не можна порівняти з жодним із конфліктів, які мали місце в Газі. Тут не місце дітям, не місце людям. Вони живуть у пеклі”, – підсумували в ООН.
Раніше ізраїльська армія виявила у Газі найбільший тунель, який прокопав ХАМАС — він має довжину понад 4 км. Ця підземна споруда розташована всього за кілька сотень метрів від території Ізраїлю. ЦАХАЛ заявив, що тунель побудований із залізобетону і навіть невеликі транспортні засоби можуть проїхати через нього.
Читайте також: