Мережу обурив австрійський шкільний підручник з географії 2020 року, який описує громадян України як алкоголіків, людей у злиднях, які “носять тягар” від часів СРСР. Водночас про вторгнення Росії 2014 року немає жодної інформації, лише вказано про “напружені відносини”.
Фото зі сторінками австрійського підручника опублікував у соцмережі Х івано-франківський стоматолог Денис Микитин.
“Європейці хочуть нас сприймати як жертву і відмовляються вірити у будь-що інше. Зараз це особливо помітно, тому я згадав одну історію. 2020 року мені скинули текст про Україну з австрійського підручника з географії”, – йдеться в дописі користувача.
Так, він опублікував конспект з одного з параграфів підручника. Головні пункти – транзитність України, родючі чорноземи, відсутність системи соціального забезпечення, тягар від часів СРСР і велика кількість зубожілих людей. В інформації йшлося, що середня зарплата в Україні становить менш ніж 100 євро, тоді як на сайті Мінфіну зазначенй розмір у 390 євро.
В підручнику йдеться, що більшість населення Криму – начебто росіяни. Написано також, що східна частина України нібито зацікавлена в сильній політичній орієнтації на Росію: “Підтримується (українцями) запровадження російської як другої державної мови”, “значною проблемою України є націоналізм”.
Автори підручника інформують і про корупцію, правову нерівність і бюрократію в Україні.
“Частина з цього це дійсно правда, але суть у тому, що корупція, тотальна бідність і “напружені відносини з Росією” – це 80% того, що написано в підручнику про Україну. В історичному аспекті згадується лише совок і “молода країна”, що створює у школярів образ фейкової нації. Жодного слова про війну (від 2014 року – ред.) зі скотоубл*дією, окрім того, що вона підтримує якихось там сепаратистів”, – звертає увагу Микитин.
Читайте провідні новини дня:
- Також обіцяють не вибивати двері: в Україні знову посилили мобілізацію і видавання повісток
- Курс валют в Україні: долар пішов угору, кому краще його продавати, а кому – купувати
- Орбан ще попʼє крові: чи зможе ЄС обійти вето Угорщини й схвалити понад 70 млрд євро для України
Австрійці також вказують, що Україна “дуже молода” держава. Це попри те, що історично країна існує понад 835 років: перша письмова згадка слова “Україна” з'явилася у Київському літописі ще 1187 року.
Автор допису також розповів про свій досвід спілкування із німцями. За словами чоловіка, коли він пояснював, що українці не мають нічого спільного з росіянами, “ніхто і слухати не хотів”.
“Вони формують уявлення на основі такої ср*ні, як цей підручник, а потім не вірять нам і думають, що ми не хочемо виглядати зубожілими, а вони ж то знають, що у нас 100€”, – додав Микитин.
У підручнику є чимало маніпулятивних тверджень, які полюбляє використовувати Росія. Це дуже обурило користувачів Мережі, однак були й ті, хто погоджується з викладеними тезами. Ось декілька коментарів під дописом автора:
- “Ну, російська інформаційна війна свою справу зробила”;
- “Ніби набрано з російських джерел від фсб-чуваків з Газпрому, що оббріхували Україну, що краде газ”;
- “Все, що треба знати про Австрію – проросійська країна, як показала війна. Колишня голова МЗС Австрії переїхала до росії… от і маємо пропагандистку риторику щодо України. Це жахливо”;
- “Чорнобиль, бідність та алкоголізм. Хороша методичка, наче з Кремля”;
- “Напевно, багато тез просунуті кремлем, і це навіть не теорія змов, ми знаємо і бачимо, як вони розповсюдили агентуру по всьому світу, і просувають через свої канали і зв'язки свою “точку зору”;
- “Мене зараз знудить”;
- “Що тут скажеш… Вуха кремля стирчать всюди – ці щури скрізь!”
- “Нічого нового. Австрійці, як і всі німецько розмовні, бачать себе вище за всіх”;
- “Тут майже все – реальні факти”;
- “Не бачу особливих помилок в підручнику. Можливо, українцям треба замислитися і скинути маску пихатості?”
До слова, перед ухваленням рішення про початок переговорів щодо вступу України до ЄС, федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер заявляв що його держава “не погодиться на переговори в нинішніх умовах”.
Читайте також: