Як FPV-дрони можуть зняти “тягар” з української артилерії на фронті: пояснення експерта

Війна

Українська артилерія стикається з гострою нестачею снарядів, попри наявність фінансів.

Про це розповів військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков в етері телеканалу “Еспресо”.

“Річ у тім, що зі снарядами проблема наступна: гроші у всіх є, снарядів немає. Навіть через те, що їхня вартість значно збільшується, вона вже під 4 тисячі доларів / євро за один снаряд – це актуальна ціна наразі. А питання у можливостях їхнього виробництва попри те, що потужності збільшуються у США, Європі, але вони, звісно, не встигають за тією нормою витрат боєприпасів, яка є в Україні, адже для Збройних сил саме артилерія є основною рушійною силою як в обороні, так і в наступі. Тобто без артилерії складно, бо немає інших засобів далекобійного масового ураження тому, що, знову таки, артилерія тягне на собі цей тягар через відсутність достатньої кількості авіації”, – пояснив експерт.

Катков наголосив, що важливим аспектом є те, що йдуть кроки для того, щоб зняти з артилерії так званий тягар, зменшити високу потребу в боєприпасах: “Заступник міністра оборони України Гаврилюк сказав, що певною мірою у цьому допоможуть тільки FPV-дрони, і буде зроблене розширення виробничої бази, звісно, не йдеться про те, що всі FPV-дрони замінять артилерію – це неможливо, але зняти певний тягар бойового ураження – це для них під силу”.

За словами експерта, для цього необхідне збільшення виробництва безпілотників як в Україні, так і за кордоном.

“Не включно з таким сценарієм, коли вже на новій сучасній технологічній базі ці FPV-дрони будуть вироблятися на промисловому рівні, а не як зараз, коли з готових китайських компонентів на раму напаюються руками всі ці складники, з'єднуються паяльником. Рівень виробництва означає і здешевшання, і збільшення”, – підсумував він.

Нагадаємо, до використання у ЗСУ допустили боєприпаси українського виробництвадев'ять типів боєприпасів до безпілотників і чотири типи боєприпасів для підствольних гранатометів.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *