Під час будь-якої сварки чи суперечки напруженість між людьми, що перебувають у конфлікті, зростає. З кожним словом, яке супроводжує сварку, ситуація загострюється і може привести до розриву стосунків. Але перш ніж повністю посваритися, подумайте, чи варто це робити? Чи є сенс ображати та ображатися одне на одного, висуваючи купу звинувачень?
Можливо, краще набратися терпіння, витримати паузу, стримати себе, щоб погасити конфлікт і зберегти взаємини.
Навіть найскладніший конфлікт зійде нанівець, якщо вчасно сказати одну просту фразу.
Що треба сказати, щоб припинити конфлікт
Будь-який конфлікт миттєво припиниться, якщо сказати опонентові “Так, я згоден / згодна” або “Ти маєш рацію, я згоден / згодна”.
Це не означає, що ви маєте проковтнути образу і беззастережно прийняти думку опонента.
Промовляючи “Я згоден / згодна”, ви показуєте, що дозволяєте опонентові мати свою думку, поважаєте її, навіть якщо вона докорінно відрізняється від вашої.
Психологи методу позитивної терапії люблять розповідати притчу, яка допомагає інакше поставитися до думки інших людей. Притча така:
Колись давно одного мудреця муллу Насреддіна на схилі років запросили бути почесним світовим суддею. Справа, яку йому довелося розбирати, виявилася справою про пограбування. Насреддін вислухав потерпілого і сказав:
– Так, ти маєш рацію.
Секретар суду шепнув йому на вухо:
– Ви ще не звикли до встановленого порядку, пане суддя. Треба вислухати й інший бік, перш ніж ухвалити рішення.
– Я згоден, – погодився Насреддін.
Вислухавши розповідь грабіжника, Насреддін знову сказав:
– Я згоден, ти маєш рацію.
Секретар, розгубившись, прошепотів:
– Що ви кажете?! Обоє не можуть мати рацію!
– Ти кажеш правду і маєш рацію, – відповів Насреддін.
Скористайтеся цією порадою і в розпал сварки для зменшення емоційної напруженості та для власного прийняття слів співрозмовника спробуйте сказати “Ти маєш рацію, я згоден / згодна”. Ефект від цих слів вас приємно здивує.
Читайте також: