В НАТО може з’явитися “сіра зона безпеки”: про яку загрозу каже польський політик

за кордоном

Державний секретар міністерства оборони Польщі Павел Залевський заявив, що Росія прагне вилучити країни центральної Європи з ефективного механізму функціонування НАТО.

Про це він заявив під час інтервʼю телеканалу Еспресо.

Він зазначив, що Москва хоче встановити повний контроль над Україною та Білоруссю.

“Але також довести до ситуації в якій країни центрально-східної Європи, ми тут говоримо про країни Балтії, але також про Польщу та інші країни, будуть вилучені з ефективного механізму функціонування НАТО, тобто будуть таким собі видом сірої зони безпеки. Звичайно ми на це не погоджуємося, бо як демократична країна, як країна в якій є верховенство права, хочемо, щоб ним також керувались у міжнародних відносинах і хочемо, щоб кожна держава мала на це право, щоб суверенно говорити про свої потреби”. – вважає Залевський.

За словами Залевського, наслідки атаки Росії на країни НАТО будуть катастрофічними.

“Тому я вважаю, що ціллю Росії є контроль над Україною. По друге, це у певному вигляді фінляндизація центрально-східної Європи, ми на це не погоджуємося, не має жодного приводу аби це сталося. Ні поляки, ні інші народи центрально-східної Європи цього не хочуть і ніхто на Заході це серйозно не сприймає і не обмірковує. Членство в НАТО є членством, яке дає гарантії безпеки, реальні гарантії безпеки. Я в це не вірю, нема такої можливості, щоб Путін ризикнув провокацією щодо країн НАТО. Наслідки для Росії були б катастрофічними, я не кажу про економічні наслідки, а про мілітарні наслідки”, – додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що над територією Польщі пролетіла російська ракета, президент Дуда поспілкувався з генсеком НАТО.

Крім того, ми раніше інформували, що постійний представник РФ при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов заявив, мовляв, якщо між НАТО та Росією відбудеться конфронтація, то Фінляндія “постраждає першою”.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *