Мабуть, найслабшим агрегатом в автомобілі є його акумуляторна батарея, яка від холоду й морозу страждає найбільше. Тому перш ніж заводити авто в сильний мороз, варто спочатку його розігріти. Часто через низьку температуру заряду акумулятора не вистачає, щоб завести двигун.
Щоб привести акумулятор до тями, потрібно всього лише на кілька секунд увімкнути будь-яке джерело споживання електрики, наприклад, магнітолу. Якщо ви давно не використовували акумулятор і він розряджався у вас раніше, варто на ніч віднести його в тепло, знявши з автомобіля.
Допомогти акумулятору краще пережити ніч із сильними морозами можна, якщо увечері добре прогріти авто. Наприклад, поїздити 30 хвилин, не вимикаючи двигун і не вмикаючи потужні електроприлади на кшталт обігрівання сидінь.
Не нехтуйте в мороз і проводами “для прикурювання”. Вони не займають багато місця в багажнику автомобіля, але допоможуть реанімувати акумулятор, що сів. Якщо немає проводів, щоб “прикурити”, залишається лише завести машину зі штовхача. Однак такий “фокус” спрацює лише на “механіці”.
Існує ще одна причина, крім акумулятора, що сів, через яку в мороз двигун не заводиться. А саме – на свічках запалювання зібрався нагар. В такому разі знадобляться певні навички. Треба викрутити свічки, просмажити їх (наприклад, над газовою камфоркою), а тоді повернути на місце.
Загусле масло також може завадити автомобілю завестися в мороз. Особливо якщо ви давно його не змінювали. Експерти вказують, що завести двигун, до якого залито мінеральне масло, вам навряд чи вдасться. Краще використовувати синтетичне.
Як правильно заводити автомобіль у мороз
Безпосередньо перед запусканням двигуна обов'язково вимкніть усі електроприлади автомобіля, так ви зменшите навантаження на акумуляторну батарею. Також рекомендуєть зачекати кілька секунд, коли увімкнули опалення. За цей час бензонасос встигне підкачати у двигун пальне.
Якщо двигун не завівся з напівоберта, експерти рекомендують не крутити стартер довше 10 секунд. Так він може вийти з ладу. Краще зробити 3-4 спроби і дати йому перепочити хвилину, а потім продовжувати.
У машин з механічною коробкою передач стартер краще крутити після того, як витиснете зчеплення, а коли двигун заведеться, не відпускати ще 2-3 секунди педаль – це збільшить термін дії трансмісії та полегшить пуск силової установки.
Чи потрібно розігрівати двигун у сильні морози
Це питання постає за морозної погоди чи не найчастіше. Одні автомобілісти впевнені, що це важливий етап, адже масло загустіло і погано змащує деталі, тому ресурс двигуна швидше вичерпається. Інші вважають, що сучасні авто не потребують розігрівання.
Тому єдиної думки з цього приводу не існує. Проте більшість експертів все ж радять зачекати хвилину, поки стрілка тахометра не опуститься до звичних обертань холостого ходу – і рушати з містя після цього.
Спеціалісти також розсекретили особливу схему, як краще завести автомобіль на морозі. Перед маніпуляцією потрібно вимкнути всі прибори, які використовують електрику, потім увімкнути запалення, однак не поспішайте повністю повертати ключ. Спочатку увімкніть дальне світло. Так ви активізуєте всю електромережу.
Читайте також: