Юлія Тимошенко розповіла, яких скандальних норм не буде в новому законі про мобілізацію

Політика

Очікується, що до парламенту подадуть допрацьований документ, який депутати зможуть ухвалити вже за кілька тижнів.

Про те, які скандальні норми в ньому вже гарантовано не з’являться, розповіла лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За її словами, депутатам разом з військовим керівництвом все ж вдалося знайти рішення, які дозволять уже тепер у справедливий спосіб провести мобілізацію.

«Це буде подальший розвиток професійної армії, суттєве підвищення мотивації майбутніх воїнів, а не примус», – запевнила вона. До армії залучать людей із військовим досвідом, насамперед силовиків, «а не тих, хто просто не встиг сховатися». Також доопрацьований закон дасть змогу провести ротацію і демобілізацію тих військових, які понад 18 місяців провели на передовій.

За словами Тимошенко, серед змін, які з’являться у доопрацьованій версії, не буде антиконституційних і репресивних норм.

Зокрема, «більше не кидатимуть до в'язниць тих, хто з різних причин не може воювати», «не потрібно буде протягом 20 днів від моменту продовження мобілізації всім чоловікам від 18 до 60 років обов'язково з'являтися до військкоматів і реєструватися», «не буде жодних електронних повісток і примусових електронних кабінетів призовника».

Юлія Тимошенко запевняє, що нікого не вноситимуть до реєстрів боржників і, відповідно, не буде блокування майна та рахунків.

Також не буде астрономічних штрафів і пониження у правах за невчасну явку до ТЦК.

Крім того, збережуться чинні норми – не призиватимуть до війська науковців, інтернів, педагогів. Студенти й аспіранти, які послідовно здобувають освіту з нижчого до вищого рівня, матимуть відстрочку.

«Тепер ніхто не примушуватиме підприємців та місцеві органи влади силоміць тягти до військоматів своїх співробітників і мешканців – це не їхнє завдання, це завдання військкоматів», – запевнила Тимошенко. Також вона пообіцяла, що ніхто не вилучатиме транспорт у ФОПів.

За її словами, вдалося відстояти й соціально важливі норми.

«Ніхто більше й пальцем не чіпатиме людей із третьою групою інвалідності… ніхто не буде чіпати і, я думаю, випустять вже нарешті за межі держави багатодітних батьків, у яких більше трьох неповнолітніх дітей, а також чоловіків, які опікуються важкохворою дружиною або важкохворими батьками», – розповіла політик.

Також залишається відстрочка для всиновителів, опікунів і прийомних батьків.

Такі зміни лідерка «Батьківщини» вважає перемогою здорового глузду. Попередню версію закону вона називає «непрофесійним репресивним законодавчим актом проти власного народу, який міг би остаточно вбити довіру громадян до влади й остаточно вбити довіру громадян до власної держави».

«Українцям цього не треба. Нам потрібна єдність. І саме тому ми все це з вами зупинили. І якщо ми й далі не робитимемо трагічних помилок, все в Україні буде добре і все буде Україна», – наголосила Юлія Тимошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *