Помідори – це одна з найголовніших овочевих культур на городі кожного українця. Тому не час зволікати і вже зараз треба подбати про майбутній урожай томатів. Досвідчені городники знають, що насіння на розсаду овочів треба висівати від початку лютого, тоді можна отримати ранній урожай. Професіонали радо поділилися своїми секретами посіву та вирощування томатів. Розповідаємо, коли та як треба сіяти помідори 2024 року, щоб виростити здорову розсаду для рясного раннього урожаю.
Коли сіяти помідори на розсаду 2024 року за посівним календарем
Традиційно вже від кінця січня висівається насіння томатів, щоб отримати перші овочі якомога швидше. Чим довший період дозрівання, тим раніше треба висівати насіння помідорів на розсаду. Всі сорти за часом дозрівання поділяються на три види:
- Ранні сорти – час від проростання до появи плодів становить 80-105 днів.
- Середньостиглі сорти – часовий проміжок від проростків до появи перших плодів становить 110-120 днів.
- Пізні сорти – від проростання до появи плодів треба 125-140 днів.
2024 року найсприятливіші дати для посіву томатів:
- у лютому – 2, 3, 12, 15, 16, 19, 20, 21, 29;
- у березні – 1, 2, 13, 14, 18, 19, 27, 28, 29;
- у квітні – 10, 11, 14.
Як правильно сіяти помідори на розсаду: яке насіння вибирати
- Спочатку треба підготувати насіння та ємність, куди висіватимуться помідори.
- Якщо ви хочете отримати великий урожай помідорів, краще вибирати гібридні сорти, оскільки вони менше страждають від захворювань і шкідників, тому їхня врожайність на 30% вища, ніж у сортових томатів.
- Для помідорів підходить універсальний ґрунт. Тару необхідно обирати з отворами для дренажу. Можна використовувати пластикові чи торф’яні стаканчики, також підійдуть пластикові контейнери.
- Ємність необхідно наповнити трохи більше ніж наполовину. До кожного стаканчика треба посадити по три насінини, щоб можна було потім видалити слабкі проростки та вибрати найсильніші. Насіння треба сіяти на глибину до півтора сантиметра, присипати землею і пальцями легенько ущільнити ґрунт.
- Потім необхідно полити ґрунт водою, накрити ємність плівкою і поставити в тепле місце, щоб розсада швидше зійшла.
- Паростки мають з’явитися упродовж п’яти-семи днів. Коли вони зійдуть повністю, можна зняти плівку та поставити розсаду на підвіконня, де є максимальна кількість сонячного світла.
- Поливати розсаду треба раз на чотири дні. Помідори можна пересаджувати у відкритий ґрунт, коли температура повітря становитиме десять градусів тепла.
Читайте також:
Проросте кожна насінина, а розсада буде міцною й не хворітиме: як і коли сіяти баклажани
Як виростити перець без пікірування: терміни, особливості догляду
Навіщо в розсаду додавати йод: про цю хитрість знають лише досвідчені господарі