Боєць на позивний “Мансур” нині тренує військових. Вчить майбутню піхоту тримати оборону та йти на штурм. Спирається на особистий досвід, адже сам був штурмовиком.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Алли Хоцянівської.
Як відбуваються тренування
“Мансур” під час тренування пильно спостерігає за кожним рухом новобранців. Він разом з іншими військовими готує особовий склад 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Рухи відточують до автоматизму, щоб потім не робити помилок у бою. Піхоту вчать тактичної медицини, штурмових дій та оборони. Та головне – поводження зі зброєю.
“Піхотинця повинні розбудити і він повинен зробити все чітко, правильно, просто на рефлексі. Якщо йде бій, у них кинули гранату, уламки не влучили, але вибухова хвиля дала по вухах. Тоді завжди погано, але піхотинець повинен стріляти”, – каже “Мансур”.
Історія “Мансура”
“Мансур” до 59-ї бригади він приєднався на Херсонщині. Брав участь у звільненні правобережжя. До того воював на Запоріжжі. Двічі був поранений. “Мансур” мобілізувався на початку повномасштабного вторгнення, після того, як російська ракета влучила в житловий будинок.
Він зібрав групу однодумців. Розвідка, спецоперації, штурми позицій противника. Вони завжди йшли попереду піхоти. Боєць каже – готовим треба бути не лише морально, а й фізично. До позицій подекуди доводиться йти кілометри, з усією амуніцією та боєкомплектом. А іноді й виносити поранених на собі. Бувають і дуже важкі бої.
“Це коли заходило 13 людей, а вийшло 3. Тоді був дуже важкий бій”, – згадує боєць.
“Мансур” отримав тяжке поранення через зрадників
Саме через зрадників, ймовірно, серед місцевого населення “Мансур” і отримав тяжке поранення вже не в бою. Це був ракетний удар по полігону. Уламки прошили його грудну клітку. Майже місяць провів у лікарні. За ці два роки він переоцінив своє життя.
“Ти цінуєш тепло, що дім можна опалити. Що перебуваєш не в холоді. Ось такі моменти. Що є що поїсти, що харчуєшся не сухпайком. Ти цінуєш найпростіше – навіть домашній затишок, поспати, відпочити”, – каже воїн.
Після отриманого поранення “Мансур” міг звільнитися з війська, та переконаний, що його знання і досвід стануть у пригоді для новобранців. Армії, як ніколи, потрібні люди.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: “Стріляй! Як можеш, але стріляй!” Яку науку передають військові майбутнім штурмовикам
Нагадаємо, законопроєкт про мобілізацію ухвалили в першому читанні.
Читайте також: