У Верховній Раді обіцяють змінити скандальні норми про електронний кабінет військовозобов'язаних.
Про це в ефірі телемарафону заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.
“Електронний кабінет буде, але питання в тому, що він не буде, як можливо сприймають громадяни… Будуть різні механізми оповіщення громадян України. Електронний кабінет взагалі потрібен для того, щоб в подальшому запрацював сертифікат захисника. Ми ж багато кажемо про те, що, наприклад, ТЦК достатньо некоректно себе веде, коли намагається силовим методом… мобілізувати громадян”, – сказав Федієнко.
Також нардеп переконаний, що за допомогою електронного кабінету військовозобов'язаним наприклад, легше буде доводити ТЦК про наявність відстрочки, бронювання тощо. В електронному кабінеті все це буде відображатися і максимально буде прибраний корупційний фактор.
Він навів приклад, що коли в громадянина є троє неповнолітніх дітей, або він є опікуном людини 1-2-ї групи, то в електронному кабінеті буде відповідна відмітка.
“Дивиться, електронний кабінет, в першу чергу, створюється не для того, щоб роздавати повістки, а в першу чергу… щоб максимально мінімізувати”, – каже Федієнко.
Нардеп наголосив, що норми про обов'язкову реєстрацію всіх військовозобов'язаних в електронному кабінеті планують змінити.
“Те, що зараз є – це не те, що буде проголосовано в другому читанні… Я впевнений, що багато речей, наприклад, що стосується того, що громадянин України повинен обов’язково отримати собі кабінет, буде змінено”, – підсумував він.
Нагадаємо, Кабінет міністрів 30 січня передав до Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію.
Сьогодні, 7 лютого, Рада підтримала в першому читанні проєкт про посилення мобілізації.
ТСН.ua розбирався, чи є новий варіант документа справедливим, які норми викликають обурення в українців та чому його називають “совковим”
Зокрема, чоловіків планують зобов'язати реєструвати електронний кабінет призовника-військовозобов'язаного. Повістки можуть приходити й у електронний кабінет призовника.
Читайте також:
- “Порушує права громадян” і “копіює радянські традиції”: реакція політиків та суспільства на проєкт про мобілізацію
- Мобілізація в Україні: деякі норми нового законопроєкту будуть допрацьовувати
- “Має бути закон про посилення обороноздатності, а не руйнацію прав людини та економіки”: нардепка — про мобілізацію