Цим рослинам заморозки не страшні: що можна сіяти й садити в березні на городі

Різне

Початок весни – вкрай плідний і насичений період для городників та садівників. Вже в березні починаються активні роботи на присадибних ділянках. І якщо розмерзнеться земля, то можна вже висівати перші городні культури та квіти, висаджувати дерева, які не бояться заморозків. Розповідаємо, що можна висаджувати й сіяти вже на початку весни.

Що можна сіяти й садити в березні у відкритий ґрунт

  • Посадіть нові плодово-ягідні дерева. Щоб дізнатися, чи готова земля до садіння фруктових дерев, треба перевірити її на наявність мерзлих грудок. Якщо льоду в землі немає – сміливо можна братися до висаджування дерев. У березні найкраще садити яблуні, сливи, груші, черешні, абрикоси, горіхи. Щодо квіткових рослин, можна буде висаджувати жасмин і бузок. Якщо ви проживаєте в південному регіоні країни, то в березні саме час для садіння персиків і вишень. Лише варто переконатися, що у саджанців не набрякли бруньки, бо дерева можуть не прижитися.
  • Обробіть сад від шкідників. Коли температура повітря підніметься вище п’яти градусів, можна обробити сад від шкідників. Така маніпуляція збереже велику кількість урожаю і самі дерева й кущі. Обприскувати сад треба до того, як на деревах набрякнуть бруньки, щоб не зашкодити їм.
  • Посадіть розсаду. В березні ще можна висівати насіння на розсаду, а наприкінці весни висаджувати у відкритий ґрунт. Це можуть бути помідори, капуста, перець, баклажани, квасоля, рання морква, буряк, огірки.
  • Посадіть овочі та квіти у відкритий ґрунт. Квіти й овочі, які не бояться заморозків, можна висівати в березні. Це редиска, рання морква, горох, зелень і буряк. Квіти – левиний зів, ехінацея, петунія, айстри, дзвіночки, азаріна.

Як правильно сіяти та висаджувати рослини в березні: важливі аспекти

Треба враховувати всі умови перед садінням рослин у відкритий ґрунт на початку березня. Зокрема, варто звертати увагу на:

  • добову температуру, яка повинна бути не нижчою, ніж п’ять градусів тепла;
  • вівень вологості повітря та ґрунту;
  • можна керуватися місячним календарем, враховуючи сприятливі й несприятливі дні для садіння городніх культур у відкритий ґрунт.

Читайте також:

Навіть засохла розсада до ранку оживе: чудо-підживлення для помідорів, перцю, огірків і капусти

Хочете отримати великі плоди влітку — тоді покладіть до лунки з розсадою томатів цей інгредієнт

Цей сорт помідорів завжди рясно родить: невибагливий у догляді, плоди м’ясисті та смачні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *