Україна працює з Європейською комісією та державами-членами відповідно до плану, погодженого в грудні: перебуває на фінішній прямій у втіленні чотирьох рекомендацій та почала перший етап скринінгу законодавства.
Про це заявив представник України при ЄС Всеволод Ченцов, повідомляє Укрінформ.
“Наразі ми працюємо з Європейською комісією і державами-членами відповідно до плану, який був погоджений у грудні. Тобто ми виконуємо свою роботу, ці завдання, які були визначені, – чотири кроки. Ми на фінішній прямій перебуваємо. Після цього комісія має представити звіт. За нашою інформацією, якщо все вчасно буде виконано з нашого боку – а ми з цього виходимо, – то на початку березня комісія зможе представити цей звіт”, – сказав він.
Ченцов повідомив, що Україна розраховує, що держави-члени ЄС матимуть достатньо часу, щоб оцінити звіт Єврокомісії та ухвалити рішення про скликання першої міжурядової конференції і початку більш інтенсивного другого етапу скринінгу. За словами дипломата, держава вже почала перший етап скринінгу і сьогодні відбувається робота по лінії Міністерства юстиції.
Читайте провідні новини дня:
- Масовані атаки на Україну: якими секретами нашпиговані російські “Циркони”, “Кинджали” і БпЛА
- ЗСУ вгатили по мотострілках із Забайкалля під Волновахою: загинуло мінімум 60 російських окупантів – ЗМІ
- ЗСУ знищили ще один ворожий бомбардувальник Су-34
Представник України зауважив, що переговорна рамка є парафією суто Європейської комісії й Україна розраховує, що все відбудеться вчасно.
“Березень був озвучений щодо двох питань: і представлення звіту, і підготовки рамки. Тому найближчим часом, я думаю, Європейська комісія в особі її президента зможе безпосередньо керівництву нашої держави пояснити, як це відбуватиметься”, – наголосив дипломат, додавши, що станом на сьогодні немає жодних підстав сумніватися у чинності досягнутих раніше домовленостей.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна може зберегтися як держава, лише якщо стане “буферною зоною між Росією та Заходом”, відмовившись від інтеграції до Євросоюзу й НАТО.
Читайте також: