На російському полігоні “Капустин Яр” в Астраханській області РФ зенітні та балістичні ракети, які там випробовують, летять у бік Казахстану і падають на території природного заказника Бокейорд.
Про це повідомляє видання “Новая газета Европа”.
За словами місцевих мешканців, ракети скидають паливо в їхній степ, уламки падають біля їхніх будинків, вбивають їхню худобу, а пожежі, що спалахують, казахи змушені гасити самі.
“Після випробувань ракети полетять вбивати українців, але спочатку їх перевіряють на казахах”, – зауважили журналісти.
У виданні зазначають, що випробування російських ракет на прикордонній території з Казахстаном призводить до важких екологічних наслідків у сусідній з РФ державою, внаслідок чого дорослі помирають від раку, а діти народжуються з інвалідністю,
Відповідно до даних “Національної енциклопедії Казахстану”, виданої 2005 року, за 56 років існування полігону “Капустин Яр” там було підірвано 24 тисячі ракет, проведено випробування 177 видів військової техніки, знищено 619 ракет СС-20. Після розпаду СРСР випробування російських ракет на території полігону не припинилися, оскільки Казахстан здає в оренду свої землі.
Радіаційні перевірки показали, що майже 20 років тому вміст у ґрунті радіоактивних речовин був “у кілька разів вищим за допустимі норми”.
Офіційно шкода від діяльності полігону не доведена, проте її підтверджує постанова адміністрації Бокейординського району про виплати “людям з інвалідністю, які постраждали від наслідків діяльності полігонів”. Згідно з офіційним документам місцевої влади, за 9 місяців 2023 року усім постраждалим виплатили з місцевого бюджету 48,8 тисячі євро.
Журналісти повідомляють, що коли російські військові випробовують чергову ракету, казахів про це ніхто не попереджає. Але про кожен вибух у Бокейорді знають, оскільки звуки вибухів чують щонайменше двічі на місяць.
Нагадаємо, восени 2023 року держава-агресорка Росія перевірила свою здатність завдати потужного ядерного удару із землі, моря та повітря. Під час тренувань відбулися практичні пуски балістичних і крилатих ракет.
Читайте також: