Законопроєкт про мобілізацію – це вирок для влади: політолог висловився щодо ухвалення рішень в Україні

Події

В умовах війни рішення мають ухвалюватися надзвичайно швидко, проте вони затягуються на місяці, що є провалом для влади. І ситуація з законопроєктом про мобілізацію наочно це доводить.

Про це сказав політолог Олексій Кошель в ефірі Radio NV.

“Цей законопроєкт, як на мене, – це вирок для виконавчої та законодавчої влади. Історія з законопроєктом триває вже чотири місяці. Я не говорю про те, що він мав бути ухвалений ще півтора року тому щонайменше”, – додав він.

Олексій Кошель назвав документ “законопроєктом з багатьма невідомими”.

“І ми не уявляємо, що буде на виході. Але в умовах війни чотири місяці – це не просто забагато. Це показник того, як не потрібно ухвалювати рішення. Показник того, що в умовах війни рішення, які мали б ухвалюватись надзвичайно швидко, затягуються на місяці. І цей законопроєкт – один з багатьох. До речі, у профільному комітеті не розглянуто близько 700 проєктів законодавчих актів. Це просто уявити достатньо складно”, – зазначив Олексій Кошель.

За його словами, існує проблема низької ефективності роботи влади в умовах війни. Ба більше, ця проблема просто колосальна.

“Це показник того, що нам потрібно шукати відповідь на питання щодо швидкості ухвалення військових рішень, швидкості цивільної влади, швидкості ухвалення рішень місцевої влади. У нас не працює сам механізм. От він працює з затримками, з перебоями, недосконалий, у ручному форматі. Це погано. Не може бути ефективною влада саме за таких обставин”, – сказав експерт.

Тим часом український прем'єр заявив, що уряд працює над новою системою бронювання від військової служби за мобілізацією. За словами голови уряду України, 8 громадян, які працюють, мають забезпечувати одного військовослужбовця на фронті.

Читайте провідні новини дня:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *