Правильне травлення важливе для повноцінного життя. Проте далеко не всі розуміють, як збалансувати кожне приймання їжі так, щоб вона приносила користь і не створювала проблеми в майбутньому.
ТСН.ua розповість про те, як покращити травлення.
Які овочі та зернові покращують травлення
Існує багато продуктів харчування, які можуть покращити травлення. І відбувається це завдяки їхньому складу та властивостям. Зокрема, фрукти й овочі містять велику кількість волокон, які сприяють нормальному функціонуванню кишківника та полегшують травлення. Особливо корисні: банани, яблука, груші, ягоди, броколі, шпинат, морква та квасоля.
Крім того, покращити травлення можуть і злакові, зокрема овес, цільнозерновий хліб, буряк і квасоля, які також містять велику кількість волокон і сприяють здоровому травленню.
Не можна оминути стороною і гречку, яка є цінним джерелом вітамінів та мінералів, а ще містить велику кількість розчинних волокон. Вони своєю чергою покращують роботу кишківника. Вівсянка також має максимально корисний ефект. Її треба обирати цільнозернову, яка вариться щонайменше п’ять хвилин. У ній багато клітковини, яка стимулює роботу кишківника.
Які пробіотики покращують травлення
Пробіотики також можуть сприяти покращенню травлення, наприклад, йогурт, кефір і квасоля – вони допомагають зберігати баланс мікрофлори в кишківнику.
Неочікувано корисні продукти для травлення
Цікаво й те, що імбир також має корисні властивості та може зменшити запалення в кишківнику і полегшити травлення. Водночас зелений чай, який має у своєму складі антиоксиданти, сприяє здоровому травленню.
А якщо ви полюбляєте рибу, особливо жирні види, як-от лосось, макрель і сардини, ви також можете посприяти покращенню травлення. Відбувається це завдяки тому, що риба містить важливий елемент – омегу-3 та жирні кислоти.
Окремо звернемо увагу на цвітну капусту. Вона активізує процеси травлення і значно знижує ризик утворення запальних процесів.
Проте якщо ви хочете підійти до питання покращення травлення максимально практично та правильно, варто звернутися до дієтолога, який зможе професійно збалансувати ваш раціон і внести в нього важливі корективи.
Нагадаємо, що раніше ми писали, яка користь від вживання яблучного оцту і кому цей продукт протипоказаний.