Ракетний удар по ДніпроГЕС: чи є загроза прориву та яка ситуація в енергосистемі (фото)

Ексклюзив ТСН

Окупаційні війська Росії в ніч проти 22 березня завдали масованого удару по Україні ракетами та дронами. Ворог, зокрема, цілив і по об'єктах критичної інфраструктури, атакувавши Дніпровську ГЕС у Запоріжжі.

Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що ворог застосував 151 засіб повітряного нападу проти України. Сили ППО знищили 92 повітряні цілі – 55 безпілотників і 37 ракет: 35 крилатих ракет Х-101/Х-555, дві керовані авіаційні ракети Х-59.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про наслідки атаки по об'єкту “Укргідроенерго”.

На ДніпроГЕС перекрили рух транспорту

Як розповів очільник Запорізької ОВА Іван Федоров, ворог цілеспрямовано цілив по критичній інфраструктурі, яка не має жодного стосунку до військових чи військової промисловості. Одним з таких об'єктів є ДніпроГЕС. Після атаки рух автівок греблею перекрили.

За даними Міненерго, на місці працюють надзвичайні служби та енергетики. Ситуація на дамбі станції контрольована.

На ДніпроГЕС є критичні пошкодження

Як повідомив директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота, ДніпроГЕС перебуває у критичному стані – було два прямих влучання.

“Доведеться відновлювати повністю машинний зал та електричне обладнання. Наслідки ми прорахуємо протягом дня і будемо розуміти, що відбулося. І чи зможе вона працювати”, – уточнив він.

За його словами, зафіксовано влучання по ГЕС-2 і по ГЕС-1.

“Дві ракети прямим влучанням прилетіли по ГЕС-2. Одна ракета прилетіла по підкранових балках і влучила в опору. ГЕС-2 – у критичному стані. ГЕС-1 теж зараз не працює”, – констатував Сирота.

Як розповів в ефірі телемарафону Юрій Бєлоусов, керівник департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, скоєним в умовах збройного конфлікту, під час атаки у Дніпровську ГЕС влучили вісім ракет. Там значні пошкодження.

“Тільки в саму ГЕС влучили вісім разів, тобто вісім ракет влучили в цей дуже важливий для України об'єкт. Об'єкт, який містить не лише потужну енергетичну складову, але й виконує інші функції нашої держави. І є об'єктом, який містить потенційно небезпечні сили. І всі ми розуміємо можливі наслідки. Україна вже переживала наслідки від ураження такого об'єкта”, – сказав він.

Проте Юрій Бєлоусов наголосив, що наразі небезпеки для громадян немає. Але об'єкт справді виведено з ладу, ураження дуже значні.

Внаслідок атаки є жертви

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що ворожа ракета влучила в тролейбус з людьми, що перетинав греблю Дніпровської ГЕС, є жертви. Це були працівники станції.

Як повідомив Офіс генерального прокурора, вранці 22 березня 2024 року військовими РФ попередньо було завдано 20 ракетних ударів по території м. Запоріжжя.

Дніпровська ГЕС зазнала пошкоджень і руйнувань. Наразі відомо про одного загиблого внаслідок обстрілу. Кількість постраждалих встановлюється.

На місцях події працюють співробітники екстрених служб і правоохоронці, які фіксують черговий злочин росіян.

Чи є загроза прориву дамби ДніпроГЕС

Директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заспокоїв, що загрози прориву дамби немає. Наразі фахівці остаточно не можуть надати оцінку, що зі станцією ГЕС-2. Наслідки, які виникли внаслідок влучання по ГЕС-1, зрозумілі.

“Хотів би одразу сказати, що загрози прориву дамби немає. Звісно, є влучання в одну опору, розбиті підкранові балки, але загрози прориву немає”, – зауважив він.

Які наслідки для екології

Державна екологічна інспекція Південного округу повідомила, що внаслідок обстрілу ДніпроГЕС на Запоріжжі зафіксовано засмічення ґрунтів і витік нафтопродуктів до річки Дніпро.

“Внаслідок влучання в Дніпровську ГЕС зафіксовано засмічення ґрунтів, витік нафтопродуктів до водного об'єкту р. Дніпро, фахівцями інспекції відібрані проби води з метою лабораторного дослідження”, – зауважили у відомстві.

Всі отримані матеріали буде передано до Оперативного штабу при ДЕІ України та до правоохоронців.

Яка ситуація в енергосистемі

За даними “Укренерго”, внаслідок масованої атаки по Україні пошкоджені десятки об'єктів енергосистеми: теплові та гідроелектростанції, магістральні мережі НЕК, мережі обленерго.

Найважчою є ситуація в Харківській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях.

Ремонтні бригади розпочали аварійно-відновлювальні роботи одразу після закінчення повітряної тривоги.

Споживання електроенергії вимушено обмежено в таких областях:

  • Дніпропетровська;
  • Донецька;
  • Кіровоградська;
  • Одеська;
  • Полтавська;
  • Сумська;
  • Харківська.

З метою підтримки безпечної роботи енергосистеми залучено аварійну допомогу з енергосистем Румунії, Словаччини, Польщі.

Нагадаємо, ТСН.ua зібрав усі подробиці про наслідки та жертв атаки ракетами та дронами по Україні (фото, відео).

Читайте також провідні новини дня:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *