Росія завдала повторного масованого ракетного удару по Україні в ніч проти 22 березня. Ворог намагався вдарити всім, що було під рукою, щоб уразити енергетичну систему. Масштаб атаки – безпрецедентний, кажуть в “Укренерго”. Армія РФ випустила 63 “Шахеди” та 88 ракет різних типів.
Навіщо росіяни вдарили по енергетиці посеред весни та коли можуть атакувати знову, в коментарі сайту ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.
Росія розпочала сезон
Цього разу росіяни вдарили всім, що мали: балістикою, “Шахедами”, крилатим ракетами, каже Олег Жданов. За його словами, вчорашнім комбінованим ударом по Києву Росія “розпочала сезон”.
“Путін закінчив гру в демократію, вибори минули. І тепер він сміливо може завдавати ракетних ударів по нашій території. Вчорашній удар був політичний. Треба було сповістити весь світ, що вони починають. Тому, найімовірніше, було завдано удару по Києву. Знаючи, що ефективність буде мінімальною, вони однаково атакували. Всі іноземні представництва перебувають у столиці. Вчора весь світ одразу дізнався, що розпочалися ракетні удари”, – розповів військовий експерт.
Навіщо вдарила по енергетиці
Олег Жданов каже, що сьогодні Росія завдала справжнього воєнного удару по енергетиці країни.
“Ми створюємо стереотипи, що по енергетиці б’ють, коли холодно. Холод – це не головне, можна багаття розпалити і зігрітися. Річ у тім, що без електрики немає промисловості, немає економіки. Це, з одного боку, загроза. Ми почали переводити економіку на воєнні рейки – вони вирішили, що нашу економіку треба трохи “придавити”, – розповів військовий експерт.
А з іншого боку, відсутність електрики – це відсутність водопостачання та каналізації.
“Це гуманітарна катастрофа, яка може призвести до наслідків – аж до епідемії в теплу погоду, тому що бактерії почуваються набагато краще, ніж у мороз. Вони почали систему”, – каже Олег Жданов.
За його словами, удар по ДніпроГЕС був добре спланований. Метою російської армії було вивести з ладу гідроелектростанції, що їм і вдалося.
“Досвід ведення війн, зокрема нашої, показує, що такі споруди, як дамби або плотини, можна зруйнувати лише методом внутрішнього підриву. Тут головне не зруйнувати ДніпроГЕС, головне – вивести з ладу гідроелектростанції. Річ у тім, що ці станції є складовою частиною системи енергозабезпечення країни. Вони допомагають атомним станціям проходити пікові навантаження”, – розповів військовий експерт.
Коли РФ може вдарити знову
Олег Жданов каже, що росіянам не потрібно багато часу на підготовку наступної атаки. Тому не виключено, що удар може повторитися найближчим часом.
“Тих запасів, які у них сьогодні можуть бути, вистачить щонайменше на десять таких ударів. Гадаю, в грудні нам генерал Буданов доповідав, що у них десь близько 900 ракет різних типів. До 100 ракет вони виробляють на місяць. Ще 200-300 ракет за передвиборчий період, коли Путін мовчав, вони виробили. Тобто близько 1100-1200 ракет у них є. Це 10-11 масованих ударів”, – каже військовий експерт.
Однак ми не знаємо, скільки ракет росіяни підготували до бойового застосування.
“У них було три місяці для того, щоб їх підготувати, вдосконалити частково, перевезти до місць заряджання і завантаження на літаки”, – каже Олег Жданов.
Я казав учора, що повторного удару можна очікувати хоч наступної доби, що і сталося. А зараз дуже важко спрогнозувати, братимуть вони паузу чи продовжать нас атакувати. Загальна мета залишається незмінною: тотальний геноцид з метою примушення нас до капітуляції”, – розповів Олег Жданов.
Читайте також: