Як виростити троянду з букета: дієві способи живцювання

Різне

Троянди є найбільш бажаними рослинами на присадибній ділянці, їх часто вирощують в домашніх умовах. Водночас багато квітникарів замислюються над тим, як розмножити культуру, щоб мати в саду достатню кількість декоративних квітів. Існує безліч способів розмноження, проте найбільш доступним і простим є живцювання.

Про це пише Agromarket. 

Дотримуючись нескладних рекомендацій і знаючи, як укоренити троянди, кожен квітникар зможе оволодіти технологією і взятися за розведення інших рослин.

Як зробити укорінення троянд з букета та куща

Існує кілька способів укорінення живців. Водночас можна використовувати не тільки рослини, наявні на присадибній ділянці, але й взяти живець з подарункового букета.

Щоб здійснити успішне розмноження, необхідно знати особливості культури:

• Для живцювання підходять сорти з червоними бутонами і відтінками цього кольору. Сорти з бузковими пелюстками, біколор та інші незвичайні забарвлення створені шляхом клонування і отримати нову рослину з вихідним забарвленням в домашніх умовах не вийде.

• Якщо живець нарізається з куща, він повинен бути міцним і без бічних відростків та суцвіть.

• Щоб виростити троянди з букета, обирають квіти вітчизняного, а не закордонного виробника. Імпортовані квіти проходять обробку препаратами-консервантами для збереження зовнішнього вигляду, тож такі живці досить складно формують кореневу систему.

Для пророщування підходить стебло з середньої частини. На ньому має перебувати більше трьох бруньок. Нарізку посадкового матеріалу виконують так, щоб верхня частина залишалася рівною, а нижній зріз був під кутом 45 градусів. Треба  використовувати чистий і гострий ніж. У нижній частині стебла видаляють листя.

Короткий огляд способів укорінення 

Існує кілька способів, як укоренити троянду з букета і з куща. Розглянемо найбільш популярні з них.

Найчастіше квітникарів цікавить питання, як виростити троянду з букета. Це нескладно зробити, якщо квіти:

• свіжі, мають міцні стебла без ознак пошкоджень з коричнево-зеленою поверхнею;

• не оброблені хімією;

• мають життєздатні бруньки.

Для вкорінення відрізають стебло довжиною 15-20 см з середньої частини, на якому розташовані 3-4 великі бруньки. Процедуру краще виконувати під водою, після цього з нижньої частини видаляють листя і відразу ставлять відросток в ємність з якісною водою без хлору. Оптимально залишати на стеблі не більше 2-3 листочків, в іншому разі вони будуть забирати у рослини поживні речовини.

Якщо планується розмножити троянду, що росте в саду, нарізку живців роблять влітку після закінчення цвітіння.

Посадковий матеріал протягом доби витримують в ємності з водою, а для того, щоб прискорити проростання, до води додають стимулятор росту, який представлений в широкому асортименті в садівничих магазинах.

Після того, як живці протягом доби витримали у воді, існує кілька способів, як посадити троянду з букета в землю — під час цього не завжди використовують горщик з ґрунтом. Також гілочки можна проростити кількома способами.

У картоплі

Для цього підійде бульба середнього розміру. Через те що нашою метою є пророщування квітки, а не бульби, на ній гострим ножем вирізають бруньки. Потім стебла вставляють в бульбу, а саму картоплю поміщають до глибокої ємності і засипають до половини звичайною землею або субстратом для вирощування розсади. Якщо у такий спосіб вкорінюються кілька живців, то бульби розташовують поруч в одному контейнері.

Завдяки картоплі живець захищений від бактерій і одночасно отримує необхідні для росту поживні речовини і вологу. А щоб прискорити проростання, гілочку троянди разом з картоплею накривають кришкою для підтримки оптимальної температури і вологості. Під час пророщування постійно підтримують вологість ґрунту.

У воді

Живці витримують у воді, щодня змінюючи її на свіжу. Треба використовувати воду з колодязя або джерела — важливо, щоб вона не містила хлору. Пророщування роблять в світлому, але прохолодному приміщенні. Якщо все зроблено правильно, за два тижні з'являться корені.

У поліетилені

Підготовлені живці укладають до пакету, заповненого якісним вологим ґрунтом, змішаним з мохом-сфагнумом. Його можна придбати в спеціалізованих магазинах. Пакет з живцями щільно зав'язують і поміщають до прохолодного і темного приміщення. Утворений всередині пакету конденсат буде підтримувати необхідну вологість. Як стверджують фахівці, за 30-45 днів живці вже матимуть кореневу систему.

У відкритому ґрунті

Проростити живці можна у відкритому ґрунті і в домашніх умовах. Під час посадки в саду обирають сонячну ділянку, захищену від вітру з родючим ґрунтом. Живці заглиблюють на 5 см, на відстані один від одного у 15-20 см. Ґрунт добре зволожують і накривають рослини пластиковою пляшкою або скляною банкою.

У горщику

Під час пророщування живців в домашніх умовах, готують горщик з дренажними отворами і універсальний ґрунт для розсади. Після того, як живець протягом доби витримали у воді зі стимулятором росту, його заглиблюють в ґрунт на глибину до 3 см. Далі за допомогою пластикової пляшки створюють подобу теплиці і залишають в світлому місці за температури не більш ніж  +25 градусів.

Щойно з бруньки з'явиться новий паросток, це свідчить про початок формування кореневої системи. Водночас не варто поспішати і пересаджувати рослину до відкритого ґрунту. Якщо вкорінення відбувається наприкінці літа, то найкращим часом для посадки на постійне місце є майбутня весна — після того, як мине загроза заморозків і ґрунт прогріється до +12 градусів.

Знаючи, як посадити троянду з букета і як розмножити троянди живцюванням, ви завжди будете мати в саду красиві рослини, зможете ефектно оформити територію. А ознакою того, що держак почав розвиватися, є зелений колір бруньок. Якщо вони стануть коричневими або чорними, то можна не витрачати час на подальший догляд, а приділяти увагу іншим паросткам.

Раніше ми писали, чим та скільки разів підживлювати троянди навесні, щоб цвіли ціле літо. 

Читайте провідні новини дня:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *