Повістка вважатиметься врученою, навіть якщо військовозобов'язаний не перебуває за адресою і не отримав її особисто. Відповідно ТЦК зможе ініціювати стосовно ухилянта передбачені обмеження.
Про це передає “Судово-юридична газета”.
“День проставлення в поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою місцеперебування, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси, вважатиметься днем вручення вимоги ТЦК”, – йдеться у статті.
Крім того, неуточнення військово-облікових даних дозволить керівникові ТЦК звернутися до поліції щодо здійснення адміністративного затримання та доправлення такого громадянина до військкомату. Про це йдеться в нових нормах законопроєкту про посилення мобілізації 10449.
Відповідно до законопроєкту, в разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адміністративне затримання керівник ТЦК протягом 5 наступних днів надсилає цьому громадянину в паперовій формі засобами поштового зв’язку рекомендований лист з повідомленням про вручення вимоги про виконання обов’язку військовозобов’язаним.
Якщо громадянин протягом 10 наступних днів не прийшов до військкомату, після цього ТЦК може порушувати питання щодо обмеження його у праві керування автомобілем.
Нагадаємо, що 10 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який збільшує до 22,5 тис. грн штраф за ухилення від військового обліку для самого ухилянта і до 59,5 тис. грн – для підприємства, де він працює.
Цього тижня парламент має розглянути законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. ТСН.ua зібрав усе, що наразі відомо про норми, які були підтримані комітетом у законопроєкті.
Читайте також: