Верховна Рада в середу, 10 квітня, розпочала друге читання мобілізаційного законопроєкту. Напередодні профільний комітет виключив з тексту документа положення про демобілізацію та терміни служби в ЗСУ. Чому це сталося та скільки доведеться воювати мобілізованим українцям, пояснив політолог Володимир Фесенко.
Про це пише NV.
Фесенко зазначив, що вилучення положень про демобілізацію з законопроєкту означає лише одне – їх “не викинули, а відклали це питання”.
“Чому так сталося? Я думаю, головна причина достатньо очевидна. Про це вже сказав президент Зеленський у своєму нещодавньому інтерв'ю: Росія готує нову хвилю масової мобілізації”, – пояснив експерт.
За його словами, в Росії можуть додатково мобілізувати щонайменше 300 тисяч росіян, що пов’язано з ескалацією війни. Зараз ми бачимо цю ескалацію у формі посилення повітряних ударів по території України, але не можна виключати ескалацію безпосердньо на лінії фронту.
“Може бути ризик активізації наступальних дій росіян. У них і так є чисельна перевага, а якщо ми ще в цих умовах будемо проводити демобілізацію, ми самі зруйнуємо свою оборону”, – підкреслив Фесенко.
Політолог зазначив, що війна досі не закінчилася, тому будь-яка демобілізація наразі неможлива.
“Я ще до того, як з’явилася ця ідея, говорив: поки йде війна, про жодну демобілізацію не може йтися. Тому що ми тоді самі роззброюємося”, – наголосив він.
Нагадаємо, в Міноборони пояснили, чому прибрали демобілізацію із законопроєкту. Речник Міноборони Дмитро Лазуткін додав, що всі рішення ухвалюються, щоб уникнути негативного впливу на обороноздатність країни.
Читайте також:
- “Багатьом це не сподобається”: голова ЦПД про маніпуляції довкола ситуації з мобілізацією
- Законопроєкт про мобілізацію: покарання ухилянтів, повторна ВЛК та оновлення даних для чоловіків за кордоном
- Майже чотири місяці скандалів: нові правила мобілізації шокують українців