У ніч проти 11 квітня атаки російських військ повністю зруйнували Трипільську теплоелектростанцію на Київщині.
Про це повідомив очільник наглядової ради “Центренерго” Андрій Гота у коментарі “Інтерфакс-Україна”.
Внаслідок влучань почалася масштабна пожежа в турбінному цеху. Наразі на підприємстві здійснюються роботи з локалізації вогню. Усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі.
Олександр Туренко, мер міста Українки, де розташована ТЕС, закликав місцевих жителів зробити запаси води та зарядити усі електропристрої.
В “Укренерго” повідомили зі свого боку, що внаслідок атаки окупантів пошкоджено підстанції та об’єкти генерації в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях. На Харківщині запроваджено аварійні відключення світла.
Зазначимо, що після виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС, Трипільська ТЕС із встановленою потужністю 1800 МВт була найбільшим енергогенерувальним обʼєктом на території Київської області.
22 березня 2024 року повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Наразі ПАТ “Центренерго” втратило 100% генерації.
Нагадаємо:
РФ завдає нищівних ударів по українській енергетиці. Тільки у березні російські атаки знищили 80% потужностей теплових електростанцій ДТЕК. І навіть за наявності необхідних матеріалів на усунення пошкоджень може піти багато місяців, якщо не більше.
Про це пише відоме американське видання The Washington Post. За даними видання, РФ має перевагу, оскільки Україна не має достатньої протиповітряної оборони. Електростанції можуть легко зазнавати атак знову.
- Читайте також: РФ масовано вдарила по об'єктах енергетики: у Зеленського повідомили, де найскладніша ситуація
Росія неодноразово завдавала ударів по енергомережі України — від лютого 2022-го теплоелектростанції ДТЕК зазнали понад 160 атак. Понад 40 з цих ударів припали на останній опалювальний сезон. Після хвилі обстрілів рф минулої зими, які спричинили масштабні відключення електроенергії по всій країні в найхолодніші місяці року, ДТЕК відновив роботу енергоблоків, але більшість об'єктів знову зруйнована. ДТЕК також використав майже все своє резервне обладнання для усунення пошкоджень після інших російських ударів, що робить поточний ремонт ще більш складним.
Читайте також: