Україна майже пів року чекає на виділення допомоги від США, яку досі не можуть ухвалити в Конгресі. Але собівартість війни за цей час змінилася, тому 61 мільярда вже недостатньо, щоб переламати перебіг бойових дій і змусити Росію програти.
Про це сказав радник голови ОПУ Михайло Подоляк в інтерв'ю “24 Каналу”.
Скільки коштуватиме війна 2024 року
2024 року Кремль виділить на війну 350-400 млрд дол. Щоб протистояти агресорові, Україна має витратити більш-менш паритетну суму.
“Це може бути не 350, але 200 мільярдів має бути. Зрозуміло, мовиться не лише про Сполучені Штати, це і наш бюджет, і бюджети наших європейських партнерів. Але треба це балансувати”, – пояснив Михайло Подоляк.
За його словами, кожен етап війни має собівартість, яка постійно збільшується.
“Рік тому – це була одна сума, сьогодні вона зовсім інша. Тому 61 мільярд – це було добре до грудня 2023 року”, – підкреслив радник голови ОПУ.
Він зазначив, що економічні проблеми й дефіцит у Росії теж є, але вони не такі масштабні, як очікував світ після запровадження санкцій. Крім того, Україні потрібна інша зброя, щоб протидіяти тим засобам, які використовує країна-агресор.
Чому США зацікавлені в підтримці України
Михайло Подоляк зауважив, що допомога має бути своєчасною, тому що ситуація постійно змінюється, а собівартість війни зростає.
“61 мільярд – сьогодні для України. А завтра, якщо все зупиниться в замороженому вигляді, щорічно Сполученим Штатам треба буде виділяти на нову систему безпеки 200-300 мільярдів. Це не враховуючи бюджет Пентагону, де є вже практично трильйон доларів”, – зазначив радник.
На його думку, коли США допомагають Україні, вони насамперед допомагають собі, тому що це інвестиції в репутацію Сполучених Штатів.
“Погляньте на те, що відбувається з репутацією Сполучених Штатів, з концепцією глобального лідерства та міжнародного права, яка має вгамовувати подібні “інтереси” Росії”, – наголосив Подоляк.
Він пояснив, що наразі відбувається “перебудова глобальної безпекової системи”. І є країни, які дуже зацікавлені в перемозі Росії, що автоматично означатиме знищення системи стримування. Тоді вони зможуть за прикладом РФ робити та саме в інших регіонах по всьому світу. Тобто якщо США втратять статус “репутаційного лідера”, на нас чекає життя у світі без правил.
Нагадаємо, в уряді України є “план Б” на випадок, якщо в Конгресі США не зможуть узгодити виділення фінансової допомоги.
Читайте також:
- Візит Кемерона до США: про що він говорив із Трампом та чи очікувати Україні на військову допомогу
- Несподівана допомога від США: Україні передали цінний конфіскат
- Коли США нададуть допомогу Україні: гучна заява Зеленського сколихнула світ