Продукти, які українці купують в непризначених для цього місцях, із необладнаного належним чином автотранспорту в антисанітарних умовах, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи – це потенційна небезпека для їхнього здоров’я.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
А саме експерти “Захисту прав споживачів” зазначили, що значна частка скарг та звернень українців до Держпродспоживслужби стосується небезпечних продуктів, які вони купили у місцях стихійної торгівлі – на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під'їздах тощо.
“Держпродспожив служба повідомляє, що у магазинах суб’єкти господарювання несуть відповідальність за якість товарів, а на ринку продаж власної продукції дозволений лише за наявності висновку ветеринарно-санітарної експертизи. Відповідно до законодавства, адміністрація ринку має право надавати торгові місця лише після отримання відповідних висновків лабораторії”, – поянсили експерти.
Насамперед відповідальність за якість продукції несе адміністрація ринку, а також закони України передбачають штрафи за недотримання вимог щодо місць торгівлі.
“Пам’ятаємо, що стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит”, – наголосили у Держпродспоживслужбі.
Де можна здійснювати закупи
Єдиними офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами, за словами фахівців, є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки.
В магазинах за умови реалізації товарів несе відповідальність суб’єкт господарювання. На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, у випадку, якщо вони мають при собі, зокрема, висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.
“Адміністрація (власник) ринку надає торгові місця лише після одержання висновків лабораторії про їх епізоотичне, ветеринарно-санітарне благополуччя та якість. Лабораторія не несе відповідальності за реалізацію продукції, що не пройшла ветеринарно-санітарної експертизи. Відповідальність за реалізацію такої продукції несе адміністрація (власник) ринку відповідно до законодавства”, – наголосили у Держпродспоживслужбі.
Згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля “з рук” на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах і в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо, на українських ринках та в магазинах вже торгують першими тепличними томатами з місцевих комбінатів. Ціни на помідори значно підскочили.