Понад два десятки жителів Сумщини евакуювали на Буковину. Їх вивезли з Великої Писарівки та сусідніх сіл. Останні кілька тижнів ворог знищував цю прикордонну громаду керованими авіаційними бомбами та іншим озброєнням.
Про це йдеться в сюжеті кореспондентки ТСН Вікторії Танасійчук.
Валентина і 5-річна Люба мешкають на Буковині
5-річна Люба розповідає, як поряд з домом вибухали авіабомби. А у родини навіть підвалу, щоб сховатися, не було.
“У квартирі ховалися, в туалеті. Якби КАБ упав – то нас би не було”, – каже переселенка з Сумщини Валентина Гученко.
Їхнє селище Велику Писарівку ворог стирав з лиця землі впродовж кількох тижнів. Лише керованих авіабомб окупанти випустили сотні. Селище майже знищене, розповідає Валентина. Скрізь – понівечені будинки та вирви від снарядів.
“Там усе перебито. Там нема нічого”, – каже Валентина.
Валентина з маленькою Любою двічі відмовлялася від евакуації. Коли ж стало нестерпно, молилися, щоб не загинути в дорозі.
Евакуаційним потягом Валентина дісталася Буковини. Її родину поселили в шелтері, де колись була сільрада. Жінка облаштовує домашній затишок, як може. Вже тут дізналася, що повертатися їм більше нікуди – в їхній дім теж був “приліт”. Іграшки у маленької Люби – теж від волонтерів.
Родина переїхала на Буковину та планує тут жити до кінця війни
У прихистку проживаютьє ще два десятки евакуйованих з Сумщини. Половина – це діти.
Олексій Мороз спочатку відправив дружину з двома дітьми до Охтирки, а сам сподівався, як і на початку війни, пересидіти обстріли в підвалі, аж поки бомба не влучила в сусідню хату.
“Сусід виходив – усе обличчя було побите уламками. Домівку розбило”, – згадує Олексій.
Сім’я наразі міркує, щоб залишитися на Буковині, допоки не закінчиться війна. Однак, каже Олексій, заради дітей шукатиме приватне житло.
Люди можуть безплатно жити в шелтері
В шелтері родини можуть безоплатно перебувати необмежений термін. Для дітей у громаді є садок і школа.
“В населених пунктах у нас розташовано багато житлових будинків, якщо вони забажають окремо, то зможуть у житловий сектор”, – каже директорка Центру надання соціальних послуг Наталія Проскурняк.
Нині на Буковині проживають 80 тисяч переселенців. Тут готові прийняти ще понад пів тисячі, кажуть у військовій адміністрації. Також за грантові кошти у двох громадах зводять 5 багатоквартирних будинків для постійного проживання евакуйованих із зони бойових дій.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини за 22 квітня 2024 року | Новини України
Нагадаємо, ЗСУ просунулися на фронті на 2 кілометри.
Читайте також: