Білорусь перекинула підрозділ до кордону з Росією: яка мета та чи існує загроза для України

Ексклюзив ТСН

Білорусь перекинула підрозділ своєї протиповітряної оборони до кордону з Росією. Один ракетний полк, як повідомляє моніторинговий проєкт “Беларускі Гаюн”, тепер розташовується в Могильовській області.

Яка мета перекидання білоруських військових до російського прикордоння та чи існує загроза для України, в коментарі сайту ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, сьогодні достеменно невідома мета перекидання цих підрозділів ближче до кордону Росії.

“Я думаю, що переважно вони перебувають у південній частині Білорусі. Кордон Російської Федерації – це легенда прикриття. Найімовірніше, вони будуть орієнтовані на захист власної території від можливих прольотів якихось літальних апаратів з нашого боку. Білорусь готується для передавання РФ – Росія зарезервувала 150 тисяч тонн пального. Лукашенко дуже боїться наших військ. Він неодноразово заявляв, що ми 120 тисяч тримаємо на кордоні, а у нього 45 тисяч всього армія. Він боїться, щоб ми не накрили. Наприклад, Мозирський НПЗ розташований у безпосередній близькості до нашого кордону – 35-40 км. Тому можлива така мета”, – розповів Олег Жданов.

Також імовірно, що Білорусь “допомогатиме” Росії, вважає військовий експерт.

“У них же єдина система управління. Росія їх контролює повністю – і білоруська прикордонна служба підпорядковується ФСБ РФ, і протиповітряні сили підпорядковуються РФ. Тому Росія могла попросити підсилити частину своїх областей. Прикрити Курську чи Брянську область”, – розповів Олег Жданов.

Якщо в Україні з'являться літаки F-16, то ми спробуємо “поганяти” російську авіацію вздовж нашого кордону, каже військовий експерт.

“Треба ж захищати кордони і в Сумській, і в Чернігівській областях. Вони там і ДРГ, і літаки частіше застосовують. І балістика звідти б'є – по Сумах удар був буквально вчора. Так що цілком імовірно, що вони попросили білорусів підсилити, знаючи, що у них немає вже резерву систем ППО. Вони вже перекидають системи ППО з одного краю на інший, тому що їх не вистачає”, – вважає Олег Жданов.

За його словами, гіпотетично білоруський підрозділ ППО може загрожувати Україні.

“Тому що комплекси С-300, С-400 мають можливість застосовувати ракети в режимі “земля-земля”. Той же Харків обстрілюють ними. З іншого боку, я так розумію, що існує домовленість з Лукашенком, що Білорусь не пропускає російські війська на свою територію або не дає обстрілювати. З території Білорусі від кінця 2022 року не проводяться бойові дії в бік України. Але їхні комплекси мають таку можливість. На яку відстань це теоретично можливо – 100-200 км. Новітня ракета С-400 в режимі “земля-земля” може летіти до 200 км. Вони дістають до нас, росіяни робили пуски С-400 по Києву з Курської області торік”, – пояснив військовий експерт.

Нагадаємо, у Збройних силах України повідомили, коли Росія знову може вдатися до масованих ударів по Україні.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *