У Варшаві нова хвиля фермерських протестів. Напередодні фермери почали сидячий страйк у сеймі. Вимагали зустрічі з премʼєром Туском. А сьогодні – багатотисячний протест на вулицях столиці Польщі.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки “Радіо Свобода” Наталки Волосацької для ТСН.
“Геть “Зелений курс” – це головне гасло протесту. Фермери заявляють, що певні європейські екологічні і кліматичні норми це – знищення сільського господарства Польщі. Крім того кажуть, що наслідки “Зеленого курсу” відчує кожна польська родина, наприклад, через здорожчання електроенергії і тепла. А заборона автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння і великі податки на паливо спровокують суттєвий ріст цін”, – йдеться у матеріалі.
Крім відмови від “Зеленого курсу” фермери вимагають заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з України. Один з їхній з аргументів, що нібито українське зерно “поганої якості” і при вʼїзді його не перевіряють:
- “Якщо б воно проходило контроль і мало сертифікати, то ми б не мали нічого проти, але це, яке є технічне, для нас? Ми що свині тут в Польщі?”
- “Ми проти Туска, геть його з Польщі він зрадник, все робить для німців, все чого тільки захочуть, а не для нас”.
Фермерський марш почався у середмісті. Від Замкової площі мітингарі пішли до представництва Єврокомісії, а потім до Сейму. Дорогою гуділи у били у барабани і роздавали яблука. Під час протесту фермери збирають підписи під петицією про проведення референдуму щодо “Зеленого курсу”. Ці підписи вони мають намір передати маршалкові Сейму.
“До фермерських протестів приєдналися політики, зокрема, у натовпі ми бачили представників опозиційної партії “Право і справедливість”. Напередодні вони заявили, що беруть участь у марші як громадяни, а не політики”, – йдеться у матеріалі.
Протестувати аграрії планують до пізнього вечора. Поки що жодних суттєвих інцидентів під час фермерського протесту не було.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Вважають, що українське зерно лише для свиней! Польські фермери знову протестують
Нагадаємо, у березні 2024 року фермери протестували із антиукраїнською символікою.
Читайте також: