На думку ветерана російсько-української війни Олега Симороза, новий закон про мобілізацію насамперед повинен був запровадити реформи і люстрацію в ТЦК та СП.
Про це пише “Еспресо”.
“Я скептично ставлюся до мобілізаційного законопроєкту саме через те, що він не змінює принципи роботи. Він не змінює того, що зараз відбувається в ТЦК”, – сказав Симороз.
Він пояснив, що новий закон змінює лише мобілізаційні критерії, які не були і не є зараз головною проблемою.
“Чи є основною проблемою те, що раніше ми призивали людей з 27-ми років, а тепер будемо призивати з 25-ти? Ні. Основна проблема полягає в підходах роботи, в тому, що зараз відбувається в ТЦК. На жаль, там ми бачимо старі кадри, які демонструють свою корумпованість, неготовність до нових викликів цієї війни”, – зазначив ветеран.
За його словами, людський ресурс має одне з ключових значень в обороноздатності країни, а підтримання цього ресурсу перебуває в руках проблемних ТЦК. Саме тому їх керівництво має бути ретельно люстроване.
“Не такий мав би бути мобілізаційний проєкт, не такі зміни мали б бути. Перші ключові зміни мали б бути саме в реформуванні ТЦК. Ба більше, в люстрації ТЦК, бо прірва дуже серйозна. Втрачено дуже багато часу”, – наголосив Симороз.
Він додав, що зараз в країні дуже високий рівень недовіри до ТЦК. Вирішити цю проблему могла б “якісна реформа і відповідні конкурси на доброчесність”.
“Має бути чітко досліджено керівництво всіх ТЦК, їхні способи життя, і головне, на мій погляд, це те, як їхні родичі проходять військову службу, хто з них які відстрочки отримав. З цього ми б мали розуміння, кому далі можна продовжувати контракти, кому не можна”, – вважає Симороз.
На його думку, українська влада мала б “не гратися в законопроєкти з критеріями”, а публічно визнати, що “завалена” робота ТЦК та, як наслідок, і мобілізація. Якби в уряді хотіли виправити ситуацію, вважає Симороз, то впровадили б реальні зміни і зробили роботу ТЦК прозорішою.
“Їх можна робити більш прозорими. Нинішній законопроєкт, на жаль, абсолютно нічого не змінює”, – резюмував ветеран.
Нагадаємо, чи планують в Україні мобілізувати молодших за 25 років. Чимало відомих військовослужбовців, журналістів і військових експертів не виключають, що скоро доведеться призивати до війська ще молодших.
Читайте також:
- Пошук ухилянтів у Києві: скількох чоловіків поліція доправила до ТЦК і як це відбувається
- Мобілізація працівників: кого не призвуть до війська
- Мобілізація ув'язнених в Україні 2024: яких засуджених забиратимуть на фронт і який ресурс