Як швидко позбутися мокриці в квартирі чи будинку: хімія та народні засоби

Різне

Мокриці бувають бурого або темно-сірого кольору. Ззовні їхнє тіло вкрите хітиноподібним панцирем, має вигляд кольчуги, яка складається з окремих лусочок. Саме за цією особливістю мокрицю легко впізнати. Вона швидко пересувається, попри невеликі розміри. Перебуваючи в квартирі чи будинку, мокриці ведуть досить потаємне життя, проявляють активність вночі. Вдень ховаються у темних і вологих місцях. Тривалість життя – приблизно один рік. Розмножуються відкладанням яєць у літній період.

Звідки мокриця з'являється в будинку чи квартирі

Саме підвищена вологість є сприятливими умовами для існування мокриці в оселі. Вони люблять селитися у ванній кімнаті, в кухні, а також там, де зберігаються вологі речі (ганчірки, тканина). Але є й інші причини:

  • велика кількість сміття – темні недоступні місця, де можна поживитися залишками продуктів, які найбільше люблять мокриці, а тому їх надзвичайно приваблюють відра для компосту, смітники з підгнилими овочами та фруктами;
  • вологі горщики з кімнатними рослинами – природним середовищем існування мокриці є земля, а тому вологість у вазоні їм дуже подобається (потрапити до оселі вони можуть із ґрунтом або коли рослини виставляють надвір влітку);
  • труби,  що протікають, сирість – це може бути не лише підвальне, але й житлове приміщення;
  • велика кількість елементів із натуральної деревини – часто в цьому матеріалі накопичується багато вологи, а ще він може підгнивати зсередини, що сподобається мокриці.

Чи кусаються мокриці

Хоч мокриці чимось і схожі на клопів, вони не кусаються. Будова їхнього щелепного апарата підходить лише для подрібнення м'яких органічних залишків. А тому вони не можуть не лише прокусити, але й якось пошкодити шкірні покриви людини чи тварини. Побачивши мокрицю в оселі, не хвилюйтеся. На вас чи членів вашої родини вона не нападе.

Мокриці в квартирі чи будинку: яка від них шкода

В своєму середовищі існування мокриці живляться органічними залишками, збагачуючи ґрунт своїми відходами. Однак якщо їжі для них буде недостатньо, вони можуть харчуватися пагонами кімнатних квітів. Коли мокриць у квартирі чи будинку стає забагато, вони сильно ущільнюють ґрунт у вазонах, що призводить до нестачі кисню. Хоча вони особливо не шкодять, проте й користі принести жодної не можуть. Чому треба вивести мокриць в оселі:

  • мокриці мають неприємний зовнішній вигляд – важко розслабитися у власній оселі, коли знаєш, що зовсім поряд живуть ці істоти;
  • вони харчуються залишками їжі, які залишаються на їхніх лапках – згодом вони можуть переносити спори грибків і плісняву по всьому будинку, наприклад, вночі мокриця може пробігтися залишеними на столі фруктами чи овочами;
  • ці організми можуть завдавати шкоди кімнатним рослинам – вони об'їдають листки та пошкоджують кореневу систему; якщо атаки масштабні, квітка може навіть загинути.

Мокриці можуть швидко розмножуватися та утворювати в квартирі кілька колоній. А тому важливо підібрати засоби від мокриць, які допоможуть вам позбутися цих ракоподібних.

Як вивести мокриць у квартирі чи будинку: народні засоби

Розпочинати боротьбу варто з натуральних засобів, які не принесуть жодної шкоди вашому здоров'ю. Тут є кілька варіантів, як позбутися мокриць в оселі:

  1. Зробити картопляні обманки – в кількох картоплинах потрібно зробити невеликі дірочки та розкласти їх по всьому будинку. Шкідників буде вабити запах соку, тож вони залізуть всередину, щоб поживитися. Почекайте кілька днів, а тоді просто викиньте всю картоплю на звалище.
  2. Приготувати розчин тютюну, червоного перцю та соди – на літр теплої води потрібно взяти рівні пропорції всіх цих речовин і перемішати. Нанесіть розчин на ті місця, де найбільше скупчуються мокриці. Не забудьте протерти кутки та стики стін із підлогою.
  3. Сіль – спочатку потрібно добре прогріти та висушити приміщення, де живуть мокриці, а потім розсипати по підлозі сіль. Вона буде поглинати залишки вологи, а тому середовище існування мокриць стане несприятливим.
  4. Розчин сухого квасу – вам знадобиться пів літра води та 100 грамів речовини, ретельно розмішайте та обприскайте розчином всі місця, де полюбляють з'являтися ці організми.
  5. Розчин борної кислоти чи побутової хлорки – ці речовини також потрібно розвести у воді, а тоді просто розпорошити в кожній кімнаті.
  6. Мокрий віник – ворсинки віника з проса потрібно намочити і залишити на ніч. За цей період мокриці залізуть всередину. Зранку ви можете просто витрусити їх надворі.

Хімія

Якщо народні засоби від мокриці не допомогли або ці шкідники дуже сильно розмножилися, потрібно використати хімію. В магазині можна знайти чималий арсенал:

  • гелі;
  • репеленти;
  • пастки-приманки;
  • крейда;
  • тверді отрути;
  • інсектициди.

Зверніть увагу, що деякі з них є досить токсичними, але гарантують хороший результат, інші – менш шкідливі, але гірше діють. Тому перед використанням обов'язково прочитайте протипоказання та інструкцію від виробника. Особливо, якщо в домі є маленькі діти чи домашні улюбленці. Працювати з хімічними засобами від мокриць можна лише в захисних рукавичках, а після нанесення не забудьте залишити кімнату на кілька годин та провітрити її.

Профілактика повторної появи

Чим вивести мокрицю з квартири чи будинку, ви вже знаєте, але що робити, щоб шкідник не з'явився повторно? Потрібно просто дотримуватися простих рекомендацій:

  • регулярно провітрюйте приміщення;
  • не давайте з'являтися зайвій волозі;
  • стежте, щоб сантехніка та труби залишалися справними і не підтікали;
  • регулярно прибирайте в оселі, мийте посуд та виносьте сміття.

Дуже важливо під час прибирання не забувати про важкодоступні місця, наприклад, під ванною. Саме там люблять селитися мокриці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *