Маленькі породи собак мають значну популярність серед жителів квартир. І це не дивно, з маленькими собаками легше подорожувати, вони не займають багато місця, їм не потрібні спеціальні тренування тощо. Поціновувачі гламуру носять таких собак із собою.
Серед маленьких порід собак не лише декоративні чи іграшкові породи, насправді серед них є і представники сторожових, мисливських порід, просто собаки-компаньйони. Маленькі собаки вирізняються розумом, любов’ю, відданістю, унікальними рисами, характерними для тієї чи іншої породи.
Обираємо маленького собаку: топ-5 порід невеликого розміру
Чихуахуа
Вага до 2,7 кг, тривалість життя до 20 років.
Це одна з найпопулярніших маленьких порід собак з дещо зухвалим характером. Чихуахуа мають давнє мексиканське походження часів ацтеків.
Не дивлячись на свій розмір, чихуахуа сміливі, впевнені в собі, з лідерськими якостями, можуть бути навіть агресивними без належного виховання. Чихуахуа дуже віддані своєму господареві, можуть ревнувати до інших домашніх тварин у родині, краще спілкуються з дітьми старшого віку.
Чихуахуа є безперечним лідером рейтингу найменших собак. З цим погоджується Книга рекордів Гіннеса. 2017 року в ній найменшою собакою був названий чихуахуа на ім'я Чудо Міллі зростом 9,65 см, вагою 400 г.
Чихуахуа має титул не лише найменшої породи, а й собаки-довгожителя, за належного догляду улюбленець може прожити 18-20 років і більше.
Йоркширський тер’єр
Вага до 4 кг, середня тривалість життя до 16 років.
Порода виникла в 19 столітті в Йоркширі (Англія), звідки, власне, і походить її назва. Мало хто знає, що в ті давні часи призначеннямйорків була ловля щурів у шахтах і на фабриках. Йоркширський тер’єр – це один з найменших представників тер’єрів.
Попри свій розмір, їм властиві всі основні риси тер’єрів. Вони відважні, незалежні, впевнені в собі, розумні та хитрі. Йорки наполегливі й завзяті, без правильного виховання ці риси можуть перерости у впертість і владність. Вони спостережливі, галасливі, є хорошими сторожами. В родині йоркширські тер'єри люблячі, віддані, харизматичні.
Окремої уваги заслуговує довга, гладка, без підшерстку шерсть йоркширського тер'єра. Вона більше нагадує волосся людини,ніж хутро тварини. Особлива структура шерсті не має алергенів, а ще вона не випадає і постійно росте. Все це, звісно, лише додає цій породі плюсів.
Йорк дуже охайний, не потребує особливого догляду, окрім турботи про шерсть, це ідеальний собака для утримання у квартирі. З недоліків можна виділити її бажання бути головною та доволі висока ціна.
Померанський шпіц
Вага до 3,2 кг, тривалість життя до 16 років.
Померанський шпіц походить від більших собак цього ж типу, зокрема німецького шпіца. Порода названа на честь регіону Померанія на північному заході Польщі та в північно-східній Німеччині. Уявіть, що колись це був значно більший пес, якого запрягали в собачу упряжку. Селекціонери значно зменшили розмір собаки, а кількість шерсті – збільшили і перетворили померанського шпіца на плюшеву іграшку.
Померанські шпіци милі й харизматичні, розумні, грайливі та вигадливі. Легко освоюють дресування, трюки та ігри. Не варто обманюватися зовнішністю. Шпіц – собака темпераментний, впертий, кмітливий, відданий господареві, водночас егоїстичний. Він вважає себе великим і сильним, задирається до великих собак.
Серед малих порід собак померанський шпіц вирізняється міцним здоров’ям та охайністю, чистить себе, як кішка. Основні труднощі в утриманні полягають у догляді за шубкою тварини, яку не можна підстригати. Щоденне розчісування дозволяє уникнути линяння та розповсюдження шерсті по квартирі.
Пражський крисарик
Інші назви – ратлик, лібенська серночка.
Вага до 2,6 кг, тривалість життя – до 14 років.
Колись це був ловець щурів, що охороняв майно від гризунів нарівні з котами. Але й сьогодні, коли представник цієї породи бачить хом’ячка чи домашню мишку, мисливське минуле не дає йому спокою. Порода визнана Міжнародною Кінологічною Федерацією FCI лише 2019 року. Деякі джерела називають саме чеського крисарика найменшою породою, тому що його стандартами визначена найменша висота в холці, тоді як для чихуахуа визначена лише вага.
Ратлик маленький, компактний гладкошерстий пес, попри маленький зріст дуже активний і невтомний.
Крисарик любить перебувати серед людей, бути в центрі уваги, погано переносить самотність. Легко піддається дресуванню, гарно ладнає з дітьми. До сторонніх ставиться з недовірою.
Мальтійська болонка
Вага до 4 кг, тривалість життя до 15 років.
Дослідники сходяться до думки, що цій породі понад 2000 років. Інша назва породи – мальтезе.
Мальтійська болонка – компактний, мініатюрний, надзвичайно елегантний собака. Шерсть довга, тонка, білосніжного забарвлення, іноді кольору слонової кістки.
Мальтійська болонка полюбляє бути в центрі уваги. Вона активна, весела, грайлива, не може всидіти на місці, розумна, легко вивчає нові команди, доволі галаслива.
Ще одним недоліком мальтезе є складність у її догляді. Попри те, що шерсть у представників цієї породи доволі довга, собака не линяє і є гіпоалергенним. Загалом порода має міцне здоров’я.
Читайте також: