Після ракетної атаки по столиці та низці регіонів зранку 2 вересня стало очевидним, що путінська армія скоротила інтервали між обстрілами та останнім часом використовує все частіше балістику, яку вкрай важко знищувати українським силам ППО.
Як уже найближчим часом для України може змінитися ситуація з обстрілами – про це в коментарі для ТСН.ua розповіли військові експерти Владислав Селезньов та Олександр Коваленко.
“Цього разу не було багато ракет, але було багато балістики. Вона була запущена одночасно з крилатими ракетами та дронами. За таких умов розраховувати на ефективне знищення усіх балістичних ракет не варто”, – каже колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.
Експерт продовжує: “Нам насправді бракує систем ППО, які можуть ефективно знищувати ворожу балістику. Ще треба з`ясувати, що цього разу летіло – суто “Іскандер-М” чи KN-23. Якщо KN-23, то зрозуміло, що постачання цього озброєння до Росії від Північної Кореї триватимуть. Це для нас серйозний виклик”.
Яким буде інтервал
На запитання про можливий інтервал між обстрілами Владислав Селезньов відповідає так: “Це залежить від постачання ракет від Пхеньяну. Але шансів, що наступного разу ворожа балістика так само ефективно буде знищена – це не гарантовано. Наші західні партнери поки що обіцяють, але не дають комплекси ППО, які здатні збивати балістику. Інтервали між обстрілами можуть бути дуже короткими. Радянські нормативи передбачають 17 годин на перезаряджання літаків. Навряд чи росіяни впораються з цим нормативом, але вони мають можливість влаштовувати ракетні атаки доволі часто. Це залежить від ресурсів”.
Резюмуючи, Селезньов додав: “Я думаю, що в Києві вони гатили по верифікованих цілях, але влучили, як ми бачимо, в інші локації”.
Можлива пауза
Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко не виключає, що нового масованого удару путінська армія може завдати наприкінці вересня.
“Це (ракетний удар 2 вересня – Ред.) було використання обмеженого боєкомплекту, це не був масований удар. Використовувалася різна номенклатура. Останнім часом ми спостерігаємо, що ворожа армія частіше почала використовувати балістичні ракети. Але є нюанс: це може бути не повязано з тим, що вони змогли швидко наростити виробництво цих ракет. Це може бути повязано з тим, що вони отримали партію KN-23. Я думаю, що Росія все ж отримала більшу кількість KN-23, за рахунок чого окупанти завдали в серпні понад пів сотню ударів балістичною зброєю. Зараз бачимо, що вони також доволі активно їх використовують”, – пояснює експерт.
За його словами, інтервали між обстрілами повністю співпадають зі спроможностями Росії виробляти ракети Х-101555.
“Хоча я все ж думаю, що вони візьмуть паузу (між масованими ударами), щоб накопичити ще більше боєкомплекту. Але якщо їм треба буде завдати удару з використанням 14 ракет (сьогодні вони використали саме стільки крилатих ракет – Ред.), то можуть здійснити це і через тиждень. Якщо з використанням 10 ракет – то і через 5 днів. Але якщо вони планують завдати масованого удару, то будуть тримати паузу. Масований удар може бути наприкінці вересня або на почату жовтня“, – прогнозує аналітик.
Раніше повідомлялося про те, що Росія може завдати нового удару по Україні найближчим часом.
Читайте також: