Якісний сон потрібен нашому тілу для відпочинку та відновлення. Вчені також встановили, що більша кількість годин сну вихідними може компенсувати недосипання упродовж тижня, тим самим попередивши ризики виникнення хвороб серця і судин. Розповідаємо, посилаючись на матеріал “РБК-Україна”, скільки потрібно спати, щоб бути здоровими, і до чого призводить недосипання.
Скільки насправді треба спати: дослідження вчених
Науковці визначили кількість годин для сну, необхідних для відновлення сил організму, а також викрили найпопулярніший міф щодо цієї теми.
Національний центр серцево-судинних захворювань Китаю представив свої дослідження на засіданні Європейського товариства кардіологів. Експериментом було доведено, що людям у середньому потрібно близько семи-дев’яти годин сну на добу, щоб відновитися і набратися сил.
Тим самим науковці спростували твердження про те, що людям необхідно спати по вісім годин. Науковець Кевін Морган також зазначив, що ті люди, які досипають вихідними, мають кращий стан здоров’я серцево-судинної системи.
Дослідження показало, що деяким людям достатньо спати сім годин на добу, а деяким треба дев’ять і більше, щоб повністю відновити сили. Також науковці надали підтвердження факту користі компенсаційного сну у вихідні дні. У людей, які досипають вихідними, практично не виявлено хвороб серця і судин. Тому вчені рекомендують усім, хто не висипається впродовж робочого тижня, надолужити кількість годин сну у вихідні.
Чому треба спати понад сім годин на добу
Якщо спати менше семи годин на добу, в рази підвищується ризик розвитку низки небезпечних захворювань, зокрема:
- діабету ІІ типу;
- підвищеного тиску;
- інсульту;
- збільшення ваги та ожиріння;
- зниження імунітету;
- уповільнення обміну речовин;
- погіршення психічного здоров’я,
- депресії;
- порушення когнітивних функцій.
Читайте також:
Лікарі назвали сім продуктів, які допоможуть швидко відновити навіть хвору печінку
Науковець розкрив секрет довголіття: який суп треба їсти частіше, щоб прожити понад 100 років
Лікарі назвали 15 ознак того, що ви їсте мало білка: перевірте себе