Мобілізація по-новому: що загрожує за незаконний перетин кордону

Ексклюзив ТСН

У спробах виїхати з України, щоб уникнути мобілізації, чоловіки вдаються до незаконних способів, ризикують життям і навіть гинуть. Так, від початку повномасштабного вторгнення 41 українець потонув у річці Тиса на Закарпатті. Втім, деяким усе ж вдається перетнути кордон.

Що чекає на українців, які потрапили до інших країн попри заборону, чи зможуть вони повернутися та чи загрожуватиме їм адміністративна або кримінальна відповідальність. Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповіла адвокатка Марина Бекало.

Що загрожує за незаконний перетин кордону

За перетинання кордону поза пунктами пропуску або без відповідних документів чи з використанням підроблених документів або таких, що містять недостовірні відомості, або без дозволу відповідних органів влади передбачається адміністративна відповідальність за ст. 04-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 3 400 до 8 500 грн або адміністративний арешт на 15 діб.

Чи можна повернутися без наслідків

Що стосується таких правопорушників під час їхнього повернення до України, в пунктах перетину кордону посадовими особами Державної прикордонної служби складатимуться адміністративні протоколи про притягнення до відповідальності.

Адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення може бути накладене протягом трьох місяців від дня їх виявлення, але не пізніше року від дня їх вчинення, згідно зі ст. 38 КУпАП.

“Але протоколи про адміністративні правопорушення в пунктах перетину в будь-якому разі будуть складені навіть у разі повернення до України через рік, два або пізніше. Уникнути штрафу за строками накладання адміністративного стягнення можливо буде в судовому порядку”, – розповіла ТСН.ua Марина Бекало.

Ті, хто виїхали через пункти пропуску як волонтери, спортсмени, актори або артисти чи у відрядження зі строками повернення (які встановлені у Правилах перетинання державного кордону), але не повернулися, не можуть бути піддані адміністративному стягненню, зазначила адвокатка.

“Адже КУпАП за такі порушення взагалі не передбачає жодної відповідальності”, – пояснила Марина Бекало.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити “Міністерство повернення українців” або, як його раніше назвав президент, “Міністерство єдності”. Ціль – благородна, враховуючи поглиблення демографічної кризи в Україні через війну. Але ідею вже встигли розкритикувати, мовляв, зараз нам потрібно думати, як перемогти ворога, а не про тих, хто спокійно попиває каву десь у Відні.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *