Заборона українським Збройним силам використовувати західні ракети, щоб уразити військові об’єкти в Росії, зумовлена недоречним страхом адміністрації президента США Джо Байдена перед ескалацією. Це американське вето підштовхує президента РФ Володимира Путіна до продовження агресії в Європі.
Про це пише авторитетне видання The Economist.
У виданні нагадали, що господар Кремля пригрозив, що застосування американських ракет для ударів по Росії означатиме вступ НАТО у війну, і пообіцяв серйозні наслідки. Водночас як вважають аналітики The Economist, в адміністрації Байдена надто переоцінюють наслідки цих погроз Путіна.
“Загроза полягає не стільки в тому, що Путін робить в Україні – Росія вже робить там усе можливе, крім використання ядерної зброї, і перехід цього порогу викликав би обурення, зокрема серед її союзників, як-от Китаю. Натомість загроза полягає в тому, що Росія атакує інтереси Заходу деінде, скажімо, надаючи зброю Ірану чи хуситам”, – припускають у виданні.
“Обережність Байдена винагороджує нерозсудливість Путіна. Ба більше, це позначається на інших слабкодухих, як-от Олаф Шольц, канцлер Німеччини, таким чином розділяючи НАТО. Пан Путін бачить цю розбіжність і робить висновок, що Захід втомився від війни та прагне укласти угоду, яка буде йому на користь”, – попереджає The Economist.
У виданні зазначили, що мирні переговори дійсно можуть початися 2025 року, після виборів у США, але саме тому найкращим способом підняти моральний дух в Україні та зміцнити позицію Зеленського в будь-яких переговорах була б демонстрація Заходом своєї повної підтримки України, зокрема й дозволом на удари по території держави-агресорки.
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що застосування українською армією західної зброї великої дальності для ударів по Росії означатиме безпосередню участь країн НАТО в бойових діях.
Читайте також: