На Хмельниччині у посадовиці вилучили значну суму коштів: 5,24 млн доларів, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи. Це може свідчити про відмивання грошей через різні бізнес-проєкти.
Про це написало видання “Економічна правда”.
Повідомляється, що у органах прокуратури, можливо, нараховується втричі більше осіб з інвалідністю, ніж у середньому серед населення, а серед начальників цей показник становить 38%.
Видання провело аналіз судових вироків та виявило, що, незважаючи на численні кримінальні справи, жоден член МСЕК не був засуджений до реального терміну ув'язнення від початку великої війни. Більшість отримали лише м'які покарання, такі як штрафи або умовні вироки. Варто зазначити, що прокурори часто “розвалюють” справи через угоди про визнання винуватості, що призводить до м'яких покарань.
Крім того, видання пише, що в прокуратурі відзначали надмірну кількість осіб з інвалідністю. За даними Державної служби статистики, на початку 2022 року в Україні налічувалося близько 2,72 мільйона осіб з інвалідністю, а під час війни ця цифра зросла до 3 мільйонів. Однак у прокуратурі ситуація має інший вигляд: приблизно 20% прокурорів вказали на наявність пенсійних виплат, що свідчить про високий рівень інвалідності серед працівників цієї установи. Це питання викликає підозри щодо можливих зловживань у процесі оформлення інвалідності, оскільки такий статус надає особам певні пільги під час працевлаштування.
Серед керівного складу прокуратури цей показник ще вищий: 38% керівників мають пенсії, що, на думку експертів, є аномальним. Аналіз свідчить про те, що 10% пенсіонерів прокуратури отримують пенсії за інвалідністю, тоді як серед рядових прокурорів цей показник значно нижчий. Різке зростання кількості пенсіонерів, особливо під час війни, підкреслює потребу в детальному розслідуванні та вивченні цього феномену.
Експерти вказують на те, що під час війни український бюджет витрачає значні кошти на пенсії для прокурорів. 2023 року на ці потреби було виділено близько 288 мільйонів гривень, середня пенсія прокурора становить 199 тисяч гривень на рік, або приблизно 16,6 тисяч гривень на місяць. Наявність пенсії за інвалідністю може значно полегшити процес працевлаштування та зменшити ризик звільнення, що додає ще один рівень складності до вирішення проблеми.
Нагадаємо, журналісти TSN.UA розповідали про те, що президент України Володимир Зеленський розлютився через корупційні скандали в МСЕК, а також про численні підозри щодо прокурорів, які оформлюють фальшиві довідки з інвалідності. Щодо цього було проведено засідання Ради національної безпеки і оборони.
Читайте також:
- Участь військ Північної Кореї у війні: Зеленський поділився цікавими подробицями
- Чи розглядає Україна вступ до НАТО без окупованих територій: Зеленський розставив крапки над “і”
- Звільнення Умєрова і Буданова: Зеленський зробив заяву