У Міненерго відреагували на погрози Словаччини припинити імпорт електроенергії до України

Події

Рішення уряду Словаччини зупинити постачання електроенергії до України у відповідь на припинення транзиту російського газу буде грубим порушенням європейських регуляцій. 

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону, повідомляє офіційний сайт Міненерго.

Він повідомив, що про погрози очільника словацького уряду уже поінформовано енергокомісара ЄС, ENTSO-Е та Енергетичне Співтовариство.

“В України є механізм, як замінити цей [словацький] імпорт з іншими сусідами, які готові збільшити відповідні потужності. Такі переговори з партнерами уже було проведено”, – наголосив Галущенко. 

Український міністр нагадав, що єдиною причиною імпорту електроенергії зі Словаччини є дії Російської Федерації, яка окупувала та знищила частину генеруючих потужностей.

“Треба розуміти, що імпорт електроенергії — це наслідок того, що Росія окупувала Запорізьку АЕС і системно уже 3 роки знищує генерацію в Україні”, – сказав він.

Галущенко також повідомив, що Україна виконала всі необхідні приготування, щоб забезпечити стабільне газопостачання споживачів в умовах повної зупинки транзиту російського природного газу у відповідності до інтересів національної безпеки.

“Ми проходили цілу низку стрес-тестів нашої газової системи для того, щоб бути впевненими, що після закриття транзиту ми зможемо функціонувати стабільно, забезпечуючи постачання газу до споживачів”, – зазначив міністр.

Він зазначив, що у питаннях транзиту російського газу позиція України завжди була відкрита і послідовна.

“Про те, що транзит зупиняється з 1 січня 2025 року, ми постійно комунікували. Тому в нас позиція не змінилася, ми готувалися до закінчення транзиту”, – додав Герман Галущенко. 

Нагадаємо, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне питання про припинення постачання резервної електроенергії до України, якщо Київ зупинить транзит російського газу до  Європи.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *