Повістки українцям у Польщі: посольство та діаспора зробили попередження

Ексклюзив ТСН

Стали відомі нові подробиці обставини, яка торкнулася українських чоловіків призовного віку, що проживають у працюють у Польщі.

Днями в інформпросторі з’явилося повідомлення про те, що військовозобв’язані українці, які перебувають у Польщі, отримали листи від імені Управління у справах іноземців, де містилася вимога з’явитися до мобілізаційного пункту для подальшого проходження військової служби в ЗСУ. Автори “повістки” зазначили, що в разі ігнорування загрожує юридична відповідальність та екстрадиція.

Вищезгадане управління на своєму офіційному сайті повідомило, що ці листи не є справжніми, та офіційно заявило, що не є їхнім автором.

На ситуацію відреагувало посольство України в Польщі.

“У зв’язку з появою в інформаційному просторі інформації про надсилання в Польщі від імені Управління у справах іноземців (Urząd do Spraw Cudzoziemców) так званих листів–викликів на військову службу громадян України, інформуємо, що така інформація не відповідає дійсності. Управління у справах іноземців не є автором закликів до військової служби, а так звані листи є підробкою”, – офіційно заявило посольство.

До цього наші дипломати додали: “Інформуємо, що на території Республіки Польщі не здійснюється надсилання громадянам України повісток про виклик або оповіщення призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Водночас громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть добровільно долучитися до лав Українського легіону”.

Надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Польща Василь Бондар у коментарі для ТСН.ua висловив версію того, кому вигідні такі псевдоповістки: “Вигідно це росії, це один із класичних методів фальшивки та дезінформації. Насправді польські органи влади відреагували дуже вчасно”.

За його словами, розганяння цієї теми – стиль рф.

Своєю чергою голова Об’єднання українців у Польщі Мирослав Скірка в коментарі для ТСН.ua висловив версію того, що є привід для занепокоєння.

“Я бачив скани документа, виписаного на людину, яка не є зоорієнтованою в чинному законодавстві. Але ті, хто знається на польському законодавстві, розуміють, що українські інституції не можуть здійснювати такі дії в Польщі. На мій погляд, проблема полягає в тому, що російські служби мають доступ до баз даних про українців, які проживають у Польщі. Це серйозна проблема. Цей сигнал дуже небезпечний”, – каже Скірка.

За його словами, є інформація, що такі фейкові листи за допомогою звичайної, не електронної пошти, приходили українцям, які проживають у Польщі.

Інші офіційні джерела наявності паперового варіанту “повістки” наразі не підтвердили.

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *