Переліт із тваринами: покрокова інструкція для власників домашніх улюбленців

Різне

Українці, втікаючи від війни, перетинають кордон разом зі своїми чотирилапими друзями. Однак не всі вони зупиняються в тій країні, куди одразу приїхали. Багато хто прямує далі і часто обирає для подорожі літак. В інстаграмі uanimals.official пропонують поради, які допоможуть вам здійснити безпечний переліт з тваринами. 

Насамперед, що потрібно зробити, це перевірити всі вимоги, які існують в тій країні, куди ви вирушаєте. Але в будь-якому разі обов'язковими є такі речі:

  • міжнародний ветеринарний паспорт, де є інформація про всі необхідні щеплення;
  • електронний мікрочип (його вживляють тварині під шкіру, щоб в аеропорту працівники могли ідентифікувати тварину і перевірити всю інформацію про неї), вводять в день проведення щеплення проти сказу, однак можуть зробити це і пізніше;
  • запис в ветеринарному паспорті про стан здоров'я або довідка #1-ВЕТ, які були отримані не раніше, ніж за три дні до виїзду;
  • за три місяці до виїзду (і не раніше) також роблять аналіз на поствакцинальний титр антитіл до сказу (для котів просять не завжди).

В багатьох країнах світу наразі спростили правила перетину кордону з тваринами для українців. Однак потрібно мати з собою щеплення, документи та мікрочіп. Але після прибуття вашого улюбленця можуть помістити на карантин, особливо, якщо з документами не все буде гаразд.

Не менш важливий той факт, що перевезення тварин літаком дозволено не у всіх авіакомпаніях. Цю інформацію потрібно перевіряти зарання. Не забудьте підготувати сумку або переноску, яка відповідає всім правилам авіакомпанії.

Корисні поради для тих, хто вирішив перетинати кордон літаком з тваринами

Також на сторінці uanimals.official поділилися власним досвідом, який може бути корисним для біженців, які чекають на переліт із тваринами. Коли замовляєте квитки, дуже важливо не пропустити момент бронювання місця за улюбленцем. А тому варто спочатку зателефонувати до авіакомпанії та повідомити там, що ви збираєтесь летіти з твариною. Якщо вам скажуть, що все гаразд, можете купувати квиток.

Якщо ви купили білет, проте не забронювали місце за котом чи собакою, і на борту літака вже летить троє улюбленців, то четвертого просто не візьмуть. Про це потрібно пам'ятати. За перевезення вихованця в самому аеропорту доведеться заплатити – приблизно 55 євро, але в різних країнах вартість може бути різною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *