Переговори з Путіним: очільник МЗС Польщі озвучив бажаний результат

Політика

Готовність президента РФ Володимира Путіна до мирних переговорів має другорядне значення, а головним є те, щоб в результаті цього процесу він забрався геть з території України.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у Брюсселі під час зустрічі з журналістами, передає Укрінформ.

“Я хочу не того, щоб він [Путін] брав участь у переговорах, я хочу, щоб він забрався з України. Він може зробити це за п’ять хвилин. Якщо він цього не зробить, то постане перед міжнародним судом”, – сказав він. 

При цьому очільник польської дипломатії висловив думку, що природа путінського контролю над Росією може спонукати господаря Кремля надати перевагу поганій війні перед добрим миром. 

“Лише за продовження війни він почуватиметься значущим. Такою є природа всіх диктаторських режимів, що розв’язують війни”, – наголосив він.

У контексті майбутніх контактів президента США Дональда Трампа із Путіним Радослав Сікорський висловив скептичне ставлення до проведення “передчасного саміту” з Росією. За його словами, існує два можливих підходи для переговорів із важким партнером. 

“Перший – коли ви “пробуєте воду” на нижчому рівні, – офіційних осіб або заступників міністрів, щоб побачити, чи є простір для погодження, і чи можна знайти рішення для “червоних ліній” обох сторін, – тоді керівники лише ухвалюють таку угоду. Інший підхід – це особиста дипломатія, коли ви обговорюєте угоду на зустрічі головних дієвих осіб. Обидва шляхи є легітимними, але ми маємо оцінювати лише їх результати”, – зазначив очільник польського МЗС.

При цьому він підкреслив, що участь України в усьому, що стосується України, має залишатися головним принципом будь-якого процесу мирного врегулювання.

Нагадаємо, депутат Державної думи Росії, лідер фракції ЛДПР Леонід Слуцький у четвер, 6 лютого, повідомив, що зустріч президента Росії Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа може відбутися у лютому-березні.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *