Росія створює новий “Шахед”, швидкість якого поступово наближається до спроможностей ракети.
Як повідомило Головне управління розвідки Міноборони України, Росія налагоджує виробництво аналога реактивного Shahed-238 – “Герань-3” з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 км.
Крім того, під час повітряної атаки в ніч проти 19 лютого кияни, які мешкають на лівому березі столиці, розповіли ТСН.ua, що БпЛА, який кружляв над житловим масивом, зробив чотири кола, літав вище, ніж інші дрони, та був збитий пізніше.
Як Росія може змінити атаки за допомогою реактивних “Шахедів”, чи спроможна їх збивати наша ППО та коли очікувати посилення атак – про це в коментарі для ТСН.ua розповів колишній речник Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов.
“Думаю, тут питання спроможності Росії виготовляти в товарній кількості ці дрони. Зараз бачимо, що протягом доби ворог застосовує 150, 170 і навіть більше дронів. Звісно, що не всі серед них – “Шахеди”. Є “Пародії”, “Гербери” – дрони-імітатори. Проте їхня кількість збільшується. Чи варто нам хвилюватися через те, що ми маємо такий тиск з боку Росії саме з використанням реактивних дронів – так”, – каже Селезньов.
Експерт припускає, що мобільні вогневі групи, які зазвичай успішно збивають звичайні “Шахеди”, навряд чи зможуть збивати реактивні БпЛА.
“Якщо буде збиття, то це буде радше військова вдача, ніж системність. Але є інший варіант. Наприклад, британські розробки. Їх можна пристосувати для збиття реактивних дронів. Такі ракети у нас є, це дуже популярна ракета, тому їх цілком можна пошукати у світі та застосовувати”, – каже Владислав Селезньов.
Довго кружляють над Києвом
Про БпЛА, які, на думку киян, довго кружляють над містом, Селезньов відповідає так: “Це не нова тактика росіян. Дрони-камікадзе використовуються для реалізації кількох завдань. Перше: ударне, для руйнування. Друге: провести розвідку щодо наявності систем ППО та протиракетної оборони. Цілком ймовірно, що такий дрон шукав місця розташування систем ППО”.
Щодо того, що дрон літав занадто високо, експерт каже таке: “Для мобільних вогневих груп є певні межі ефективного використання крупнокаліберних кулеметів. Для деяких комплексів, які використовують саме ракети, є нижня межа, яка не дозволяє ефективно використовувати ті самі ракети. Ворог шукає різні варіанти використання дронів, щоб убезпечити їх. Відповідно і ми працюємо над тим, щоб максимально якісно убезпечити всі об’єкти, які є для нас важливими. Варто розуміти, що кількість мобільних вогневих груп у нас не безкінечна, слабкі місця в нашій системі ППО є”.
Більше атак під час перемовин
Селезньов припускає, що тактика ударів напередодні чи під час вагомих подій вже є сталою.
“Єдиний аргумент, який визнає Путін – це аргумент сили. Відповідно, зокрема в рамках перемовного треку, він використовуватиме цей аргумент, як найдієвіший. Тому зазвичай напередодні важливих міжнародних заходів і перемовних треків використання ракетної зброї та дронів може пожвавлюватися. Згадаймо безпекову конференцію в Мюнхені – тоді було 261 бойове зіткнення на тлі того, що до цього та після їхня кількість була значно менше. В 2-2,5 раза”, – резюмує аналітик.
Раніше повідомлялося про те, як рятують Київ і світ від радіації після вибуху “Шахеда” на ЧАЕС.
Читайте також: