Як помиритися й порозумітися з будь-якою людиною: відповідь на це запитання дав мудрець

Різне

Цей перський геній, поет, математик і вчений залишив нам у спадок рубаї – короткі поезії, які століттями не втрачають своєї актуальності та змушують замислитися над вічними питаннями. Чотиривірші Омара Хаяма – це справжнє дзеркало, що відображає суть життя та людської природи.

Один із чотиривіршів поета присвячений складній темі справедливості й відповідальності:

“Не переслідуй людей за наклепами чужими,

Між людей будь розумний, добрий і терпимий.

Скажеш: «Зло я творив не з власної волі», –

Не повірить ніхто виправданням твоїм!”

У цих рядках Омар Хаям застерігає кожного з нас від небезпеки необдуманих звинувачень. Досить часто, під впливом чуток, людина поспішає винести вирок іншій. Мудрість натомість, на думку поета, полягає в умінні зберігати ясність розуму, не давати волі емоціям і завжди критично ставитися до почутого. Важливо пам'ятати, що будь-яке рішення, яке стосується іншої людини, має бути виваженим і ґрунтуватися на фактах, а не на чиїй-небудь суб'єктивній думці.

Великий мудрець також зачіпає тему виправдань. Часто, зробивши помилку, людина намагається перекласти провину на обставини, поганий вплив, на будь-що, аби не визнавати власної відповідальності. Але Омар Хаям стверджує, що такі виправдання не мають сили. Світ та суспільство не готові прийняти відмовки того, хто намагається зняти з себе тягар провини.

Кожен із нас несе повну відповідальність за свої дії. Суспільство, зазвичай, не любить тих, хто уникає відповідальності за свої вчинки. Зовсім інша річ – щире каяття. Людина, яка визнала свою помилку і прагне виправити її наслідки, швидше знайде розуміння і прощення. Адже усвідомлення провини – вагомий крок до примирення й порозуміння з іншими людьми.

Читайте також:

Лише одна звичка збільшить ваш дохід утричі: так завжди роблять мільйонери

Як позбутися невезіння та лихої долі: мудрець розкрив секрет щасливого життя

Чотири ознаки того, що перед вами людина, якій в жодному разі не можна вірити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *