Людству загрожує глобальна катастрофа: озера на Землі стрімко втрачають кисень

Технологія

Прісноводні озера на Землі втрачають кисень набагато швидше, ніж океани. Найближчим часом це негативно вплине на якість питної води та сприятиме поширенню токсичних водоростей і бактерій.

Загрозу глобальної катастрофи для людства виявили учені Китайської академії наук, дослідження яких було опубліковано в Science Advances.

Як встановили дослідники на основі вивчення супутникових знімків, а також географічних та кліматичних даних, від 1980 року концентрація кисню на поверхні озер зменшилася на 5,5%, а в придонних шарах — на 18,6%.

Провідний автор дослідження Ібо Чжан стверджує, що зараз понад 80% із 15 535 досліджених озер мають низький рівень кисню.

Китайські вчені з’ясували, що у 2003-23 роках аномальна спека спричинила 7,7% втрат кисню. Ще 10% втрат дослідники пояснили посиленням цвітіння водоростей.

Те, що відбувається наразі в озерах через глобальне потепління, несе загрозу якості питної води для людей та загрожує поширенням токсичних бактерій.

За оцінками дослідників, поточне потепління спричиняє до 55 відсотків зниження рівня кисню в озерах. Якщо ця тенденція збережеться, до кінця століття в озерах Землі може бути на 9 відсотків менше кисню за найгірших кліматичних сценаріїв.

Нагадаємо, раніше дослідники попередили про катастрофічні наслідки для людей, якщо Земля нагріється на 7°C.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *