Американські споживачі приготувалися до дефіциту через запровадження значних мит президента США Дональда Трампа на імпортні продукти. Нові правила набули чинності в ніч проти середи, 9 квітня.
Про це пишуть західні ЗМІ, зокрема AFP та Reuters.
«Деякі кинулися купувати нові смартфони перед підвищенням цін, а інші кажуть, що тепер слідкуватимуть за своїми витратами уважніше, ніж раніше», — йдеться у матеріалі.
Останніми тижнями люди почали скорочувати витрати. Незважаючи на прохання провідних торговельних союзників, Сполучені Штати зараз вступили в наступну важливу фазу тарифної війни Трампа з величезними й широкими новими податками на імпорт товарів з багатьох країн, нагадують журналісти.
«Нові збори торкнуться електроніки, виробленої в Китаї, яка від середи стикається з кумулятивним митом у 104%, тоді як одяг, вироблений у В’єтнамі, також матиме значне зростання вартості завдяки 46%-м митам.
«Ваніль з Мадагаскару (47%), японський чай (24%), тайський жасминовий рис (36%) і європейське вино (20%) також постраждають», — перераховують кореспонденти.
«Тарифи погані. Я завжди був лібертаріанцем щодо тарифів. Планую купити новий Apple iPhone сьогодні, поки ціни не підскочили. Це буде останнє, що я куплю, поки все не вирішиться», — сказав житель Сполучених Штатів Чарльз, до якого звенулися кореспонденти в одному з супермаркетів у Вірджинії.
В сусідньому магазині одягу, який належить японському роздрібному продавцеві Uniqlo, 40-річна Елізабет Бредлі сказала, що впорається зі зростанням цін, але все ж змінить свої споживчі звички.
«Ми щойно купили автомобіль через підвищення тарифів», — сказала вона, додавши, що її новий електричний Volvo, найімовірніше, коштуватиме більше через запроваджені Трампом мита.
«Ми просто очікуємо, що ціни на автомобілі зростуть», — сказала вона.
В іншому супермаркеті в Нью-Йорку Анастасія Невін повідомила, що перейшла на «режим виживання».
«У мене двоє дітей, тому я просто намагаюся вижити. Це важко», — сказала вона, додавши, що їй, ймовірно, доведеться скоротити витрати, якщо ціни зростуть.
«Американські домогосподарства вже постраждали від високої постковідної інфляції. І ціни не знизилися протягом багатьох років, вони просто зростали повільніше, оскільки інфляція охолола», — додають журналісти.
Нагадаємо, через політику Дональда Трампа Китай підвищив мита на американські товари.
Читайте також