Байден хотів надати зброю Україні ще 2014-го: що йому завадило

Ексклюзив ТСН

2014 року, на початку агресії РФ проти України, тодішній президент США Барак Обама був категорично проти надання Україні летальної зброї. Натомість Джо Байден, який тоді обіймав посаду віцепрезидента, всерйоз розглядав таку можливість.

Про це йдеться в проєкті Ольги Кошеленко “USA-UA: Секретні файли Білого дому”.

“Обама не обіцяв Україні нічого. США запроваджують проти Росії санкції. Заклики п'ятого президента України Петра Порошенка надати зброю лише дратували Обаму”, – йдеться у сюжеті.

Головним опонентом Обами щодо допомоги Києву всередині його ж адміністрації став тодішній віцепрезидент Джо Байден. Він вважав, що США повинні надати Україні зброю.

Своїми спогадами про ці події поділився міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.) Павло Клімкін.

“Коли я перший раз зустрівся з Байденом у його офісі, і це було в присутності лише кількох представників його команди, і з мого боку теж була дуже обмежена (кількість людей – Ред.), він мені сказав дуже просту річ: “Павле, я розумію, що ти тут дуже накручений емоційно, і там не вийшло щодо зброї говорити, і не виходить навіть по мінімальних списках, і я тобі скажу в присутності моїх людей, що я зробив би це інакше. Але я говорив багато разів це Обамі, я намагався його переконувати, зокрема твоїми аргументами, але він стоїть на своєму”. Оце буквально його слова”, – пригадав Клімкін.

Чому адміністрація Порошенка не змогла переконати Обаму

“Я би сказав, що адміністрація Порошенка діяла більш-менш у традиціях усталеного дипломатичного етикету. Ну і ми знаємо, що не отримали результати, на які сподівалися”, – розмірковує професор історії в Гарвардському університеті Сергій Плохій.

Дивіться ексклюзивно на YouTube-каналі ТСН: проєкт “USA-UA: Секретні файли Білого дому”.

Раніше колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав головний аргумент, який змусив Дональда Трампа дати зброю Україні 2018 року.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *