Декомунізація — це дуже невеликі гроші. Якщо це дійсно тією чи іншою міською радою робиться не з бажанням відмити кошти, а просто з бажанням прибрати, це просто копійки.
Про це в інтерв’ю ТСН розповів Вадим Поздняков — голова ГО “Декомунізація України”, який понад 10 років займається питаннями декомунізації та деколонізації.
“Є ж у кожного міста свої комунальники. Вони і так уже отримують зарплату — це перше. Техніка теж є. Є одиниці пам'ятників масивних, на які були потрібні плюс-мінус витрати. В переважній більшості це заправити бензином техніку, відправити комунальників і прибрати. Це абсолютно мінімальні кошти займало. І навіть більше скажу, що знаю дуже багато історій, коли чинні військовослужбовці оплачували демонтажі зі своїх бойових, просто щоб в їх місті, поки вони на війні, цього не було”, — розповів Поздняков.
За його словами, декомунізацію треба проводити обов'язково, тим більше в часи такої великої війни.
“Краще менше висадити тюльпанчиків міською радою, не запускати фонтани, десь зекономити, але це зробити в комплексі, це має бути обов'язково. Перереєстрація в межах деколонізації взагалі безкоштовноа. Це спеціально зроблено, щоб не виникало таких питань. Тобто державі тут не треба треба витрачати тут гроші”, — каже деколонізатор.
Таблички на будинки вартують грошей, але, за словами Позднякова, це лише кілька сотень гривень.
“І ніхто не змушує це робити в перший же день після перейменування. Я знаю історії, коли люди, щойно їхня вулиця була перейменована, моментально самі замовляли собі таблички, тому що не хотіли жити з такою назвою”, — розповів Поздняков.
На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео КАКАЯ РАЗНІЦА? ЧОМУ В УКРАЇНІ НЕ МАЄ БУТИ НІЧОГО РОСІЙСЬКОГО! Правда від деколонізатора
Читайте також:
- В Україні почали продавати “Шахеди” для свят та дітей: у ЗСУ б’ють на сполох
- Мобілізація по-новому: у Верховній Раді назвали три сценарії змін (відео)
- 16-річних хлопців у ТЦК просять підписати згоду на військову службу: що відомо