Влада Росії використовує спецслужби за кордоном для усунення тих, кого вважає загрозою кремлівському режиму. Вбивства політичних противників Путіна з високою ймовірністю триватимуть і надалі.
Про це йдеться у частково розсекреченому звіті дирекції Національної розвідки США, який було надано виданню Bloomberg.
У документі міститься перелік убивств, скоєних від початку 2000-х років. Американська розвідка вважає, що їх було здійснено російськими спецслужбами та санкціоновано особисто Путіним.
Вбивство виконувача обов’язків президента Чеченської республіки Ічкерія Зелімхана Яндарбієва було скоєне в Катарі 2004 року. Виконавцями були співробітники російського ГРУ Анатолій Бєлашков і Василь Пугачов. Їх засудили в Катарі до довічного ув'язнення, але згодом передали Росії. Їхня подальша доля невідома.
Найвідоміший випадок – отруєння радіоактивним полонієм колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка. Вбивство було скоєне 2006 року в Лондоні. Британські слідчі встановили, що виконавцем був офіцер ГРУ Андрій Луговий, який згодом став депутатом російської Держдуми.
Російські спецслужби вважаються причетними до смерті 2012 року у Великій Британії російського бізнесмена Олександра Перепеличного. Він вважався одним із ключових інформаторів у справі про можливе відмивання грошей у Європі російськими чиновниками і помер незадовго до того, як мав свідчити про це в суді. Американська розвідка має підстави вважати, що Перепеличного теж отруїли.
Убивство луганського сепаратиста Олександра Беднова на прізвисько “Бетмен” 2015 року, за даними американської розвідки, було скоєне за наказом Кремля, щоб зміцнити російський контроль у регіоні. Броньований автобус, яким їхав Беднов, був розстріляний озброєними людьми нібито через те, що він і його підлеглі відмовилися виконувати вимоги міліції самопроголошеної “ЛНР”.
Посольство Росії у Вашингтоні не відповіло на запити агентства Bloomberg із проханням прокоментувати цю інформацію.
Нагадаємо, в лютому 2024 року помер російський опозиціонер Олексій Навальний, який відбував покарання в колонії.
Читайте також: